Z jakich elementów składa się silnik?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Silnik jest najważniejszą częścią Twojego pojazdu. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć jak działa i z jakich komponentów się składa.

Silnik składa się z szeregu komponentów, które współpracują ze sobą, aby wytworzyć moc potrzebną do poruszania się Twojego pojazdu. Główne części to:

Blok silnika 

Jest jedną z najważniejszych części każdego silnika. Mieści cylindry, w których odbywa się spalanie, a także służy jako podstawa dla innych elementów, takich jak uszczelki głowicy cylindrów, uszczelki miski olejowej, uszczelki pokrywy zaworów, uszczelki kolektora dolotowego, uszczelki pokrywy rozrządu, uszczelki pompy wodnej i inne.

Tłoki 

Tłoki poruszają się w górę i w dół wewnątrz cylindrów, aby stworzyć moc ze spalania paliwa i powietrza w sposób kontrolowany. Tłoki są połączone z korbowodami, które z kolei łączą się z wałem korbowym poprzez czopy korbowe na obu końcach.

Uszczelki głowicy cylindra 

Uszczelniają górną część głowicy cylindra, aby zapobiec wyciekowi oleju do komory spalania. Uszczelki zapobiegają również wyciekowi płynu chłodzącego do komory spalania, jeśli kiedykolwiek wystąpił problem z uszczelkami płynu chłodzącego lub przewodami układu chłodzenia.

Uszczelki pokrywy zaworów 

Uszczelniają pomiędzy pokrywami zaworów i elementami układu rozrządu, aby zapobiec wyciekowi oleju do układu wentylacji skrzyni korbowej lub do otworów świec zapłonowych, aby zapobiec wydostawaniu się gazów z zaworów podczas procesu spalania.

Uszczelki kolektora dolotowego 

Umożliwiają uszczelnienie zaworów wlotu powietrza do kolektora dolotowego podczas pracy, tak aby powietrze mogło swobodnie przez nie przechodzić bez przeszkód.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co latem przyda się w mieszkaniu?
Co latem przyda się w mieszkaniu?
Lato to pora roku, na którą czekają niemal wszyscy. Wakacyjne wyjazdy oraz opalanie się w pełnym słońcu to tylko niektóre […]
Jak dbać o czystość w domu?
Jak dbać o czystość w domu?
W czystej oraz uporządkowanej przestrzeni lepiej i wygodniej się żyje. Dlatego też warto stosować się do pewnych konkretnych zasad, które […]
Jak wykonać dobry pomiar wnętrza?
Jak wykonać dobry pomiar wnętrza?
Rzetelnie wykonany pomiar pomieszczenia jest jednym z podstawowych czynników, na jaki należy zwrócić uwagę, planując jakiekolwiek prace związane z budynkiem. […]