Jak przewozić rowery samochodem?

Możliwość zabrania ze sobą roweru podczas wyjazdu na wakacje albo by zwiedzić jakąś miejscowość wydaje się bardzo atrakcyjną propozycją. By jednak zrobić to bezpiecznie, będziemy potrzebowali specjalnego bagażnika. Poniżej opisujemy najpopularniejsze typy z nich, które można zamontować do prawie każdego samochodu osobowego. Sprawdźmy jak bezpiecznie przewieźć rowery swoim autem.

Rowery na dachu

Zdecydowanie najbardziej popularnym rodzajem bagażnika rowerowego jest ten montowany na dachu. W handlu zajdziemy wersję pasującą praktycznie do każdego samochodu. Niezależnie czy mamy małe autko miejskie, czy też ogromnego SUV-a, będziemy mogli założyć bagażnik i przewieźć nasze jednoślady w bezpieczny sposób. Pamiętajmy też, że w zestawie otrzymujemy niezależnie stelaż bagażnika, oraz rynny i uchwyty na rowery, które montujemy do niego. Możemy więc, po zdemontowaniu uchwytów, wykorzystać bagażnik na przykład do przewiezienia jakiegoś mebla czy innego dużego przedmiotu.

Bagażnik na hak lub klapę

Druga opcja to bagażnik montowany z tyłu samochodu, na haku holowniczym lub bezpośrednio do klapy bagażnika. Zwłaszcza ten pierwszy wariant wart jest uwagi, ponieważ pozwala na zabranie ze sobą od dwóch do nawet czterech rowerów. Zaletą jest też fakt, że jednoślady zamocowane są z tyłu, nie wystają poza obrys pojazdu, a więc nie zwiększają oporu powietrza w czasie jazdy. Ma to pozytywny wpływ na spalanie i dynamikę jazdy. Na stronie https://smartmoto.pl/pol_m_Bagazniki_Bagazniki-rowerowe-na-hak-282.html można zobaczyć różne rodzaje takich bagażników, zapoznać się z ich cenami, a także dokonać zakupu.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =