Jakich kosmetyków używać do mycia samochodu?

Każdy samochód osobowy wymaga przede wszystkim regularnych przeglądów technicznych, a także wymiany płynów eksploatacyjnych oraz klocków hamulcowych. Oprócz tego niezbędne jest mycie pojazdu. Warto wykorzystywać do tego wyłącznie profesjonalne kosmetyki – np. usuwać zabrudzenia z lakieru dobrym szamponem do samochodu, który kupimy w każdym sklepie motoryzacyjnym czy myjni. W przeciwnym razie auto będzie wyglądało bardzo nieestetycznie. 

Preparaty do lakieru, felg i kokpitu

Podstawowym środkiem do mycia samochodu jest specjalny szampon, służący głównie do eliminowania kurzu i wszelkich nieczystości z powierzchni lakieru. Należy go dodać do letniej wody i nanosić delikatną ściereczką z mikrofibry. Dla zwiększenia efektu można dodatkowo w najbardziej newralgicznych miejscach zastosować specjalistyczne środki do usuwania owadów z karoserii. Z kolei reflektory najlepiej jest myć z użyciem preparatu przeznaczonego do renowacji części wykonanych ze szkła plastikowego oraz akrylowego. Pamiętajmy jednak, aby po zakończonym czyszczeniu zawsze dokładnie spłukać resztki piany i wysuszyć auto przed przystąpieniem do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Mycia wymagają także felgi, ponieważ osiadają na nich liczne zanieczyszczenia drogowe oraz osad pochodzący ze ścierających się klocków hamulcowych. Na szczęście na rynku są dostępne przeznaczone do tego celu preparaty, które nie zawierają w składzie silnie żrących substancji chemicznych i nie zarysowują metalu. Gwarantują one felgom piękny wygląd i zabezpieczają je przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.  Na koniec warto jeszcze wspomnieć o kabinie. Otóż do jej czyszczenia nadają się zwłaszcza dedykowane środki w sprayu (do elementów plastikowych i gumowych) oraz pianki (do tapicerki).

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − dziesięć =