Jak skutecznie poradzić sobie z kacem?

Kac, czyli jak zepsuć sobie weekend

Kac – już przeczytanie samego tego słowa sprawia, że wiele osób przypomina sobie ostatnie imprezy i wypady na miasto, a innym cierpnie skóra i wstrzymują na chwilę oddech. Skoro problem jest tak poważny, dlaczego cały czas wiele osób nie potrafi poradzić sobie z kacem?

Impreza

Warto dbać o swój organizm już w trakcie picia i przed nim. Po pierwsze ważne jest by nie pić na pusty żołądek, a także na bieżąco łykać wodę. Oprócz tego nie można zapominać o tym, że łączenie różnych alkoholi może przynieść opłakane skutki. Do tego gdy planujemy pozwolić sobie na kilka drinków/ kieliszków więcej, należy zadbać o odpowiednią ilość snu i brak nadmiernego zmęczenia. Jeżeli jesteśmy skonani i wyczerpani, lepiej zostańmy u siebie. Ponadto w miarę możliwości unikajmy palenia – nikotyna zwiększa bowiem efekty zatrucia alkoholem, a także róbmy co najmniej kilkunastominutowe przerwy pomiędzy kolejnymi dawkami alkoholu. Równie szkodliwe efekty przynosi picie kawy – przez to, że za sprawą kofeiny mamy podwyższony metabolizm, dużo szybciej niż zwykle będziemy „pod wpływem”.

Ciężki poranek/dzień

Już po powrocie, a jeszcze przed położeniem się do łóżka, przyda się nam łyknięcie witaminy C, która znacznie pomaga w szybszym rozkładzie alkoholu. Kolejnymi bezcennymi czynnościami, już kolejnego dnia, są prysznic (lepiej by było, gdyby nie był on gorący: dzięki niemu skutecznie pozbędziemy się toksyn) oraz uzupełnianie płynów. Na dzień po przyda nam się detoksykacja organizmu. Warto też dostarczyć substancji, których pozbyliśmy się dzień wcześniej, w tym witamin, elektrolitów i minerałów. Doskonale w tym charakterze sprawdzą się pożywna zupa czy jajecznica oraz popularne napoje izotoniczne, a także soki owocowe. Są to jedne ze skuteczniejszych sposobów na kaca.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + piętnaście =