Nowoczesne meble tarasowe

Dobrze zaprojektowany taras może stać się dodatkowym pomieszczeniem w domu, wykorzystywanym szczególnie wiosną i latem, ale dającym dużo przyjemności także jesienią. Wygodne i odporne na warunki atmosferyczne meble pozwolą nam rozsiąść się z rodziną i przyjaciółmi przy kawie, zjeść obiad na świeżym powietrzu albo po prostu poczytać książkę w promieniach słońca. Dlatego warto poświęcić chwilę na przemyślenie tego, jak możemy sprawić, by nasz taras stał się miejscem, w którym każdy będzie chciał spędzać czas.

Jak wybrać meble do ogrodu i na taras?

Na tarasie niezależnie od jego wielkości dobrze jest znaleźć miejsce na stolik i siedziska. Na tej podstawie możemy urządzić sobie przestrzeń praktyczną i estetyczną. Zadaszenie przyda się, jeśli nie chcemy zrezygnować z siedzenia na dworze w deszczowe dni, osłoni także latem od nadmiaru słońca, jednak meble ogrodowe zwykle są odporne na typowe warunki atmosferyczne, więc nie jest to obowiązkowy element.

Stolik ogrodowy może być drewniany, szklany lub z tworzywa, a kanapy i fotele powinny mieć w zestawie wodoodporne poduszki i materace, dzięki którym nie będziemy musieli chować ich przed każdą ulewą. Szybciej też wyschną po deszczu. A z mebli, które świetnie sprawdzą się do popołudniowego relaksu, warto rozważyć takie urządzenia jak huśtawka ogrodowa na stelażu czy fotele wiszące, których delikatne kołysanie zapewni wyjątkowy odpoczynek. Tak zaaranżowany taras możemy udekorować donicami z pięknymi kwiatami, lampami solarnymi czy innymi ozdobami.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + trzy =