Jaki sprzęt biurowy można wziąć leasing?

Leasing sprzętu to popularny sposób, z którego chętnie korzystają właściciele firm i przedsiębiorstw. Polega on na odpłatnym korzystaniu z urządzeń udostępnionych przez leasingodawcę na określony czas. Dzięki temu można uniknąć sporego jednorazowego wydatku na rzecz comiesięcznych rat.

Na czym polega leasing sprzętu?

W leasing można wziąć właściwie każdy rodzaj sprzętu. Wszystko zależy od zakresu usług firmy, na którą się zdecydowaliśmy. Najczęściej wypożyczany jest sprzęt elektroniczny, taki jak komputery, telefony GSM czy tablety oraz urządzenia RTV. Leasing sprzętów i oprogramowania IT jest bardzo popularny głównie ze względu na wysokie koszty jego zakupu na własność. Właściciele firm oprócz podstawowych urządzeń mogą wypożyczyć także oprogramowanie oraz dodatkowy sprzęt w postaci drukarek, kopiarek i skanerów. Wielu przedsiębiorców decyduje się także na leasing mebli i całego wyposażenia biura, takiego jak biurka, szafki, sofy, stoły i krzesła.

Dzięki temu, że umowę podpisuje się na konkretny czas po jego upływie można zwrócić wypożyczony sprzęt i zdecydować się na nowy, dzięki czemu wyposażenie będzie zawsze modne i na czasie. Innym sposobem rozliczania się z leasingu jest wykup danego sprzętu na własność po uiszczeniu konkretnej kwoty pomniejszonej o zapłacone wcześniej raty. Ten sposób finansowania wyposażenia biura jest zdecydowanie bardziej korzystny niż kredyt bankowy. Ogromną zaletą jest także to, że już od pierwszych dni prowadzenia działalności można skorzystać z oferty firmy leasingowej.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × pięć =