Fototapety czy obrazy ? Czym udekorować ściany ?

Dekorowanie ścian to zadanie tylko z pozoru proste. Odpowiedni wystrój zakłada połączenie określonych dodatków. Ważny jest ogólny styl oraz kolorystyka. Przed podjęciem decyzji o zakupie, warto dokonać chociażby prostej wizualizacji. Zwłaszcza, gdy dekorujemy pomieszczenie szczególnie uczęszczane.

Fototapety czyli nowości na rynku

Do niedawna pojęcie fototapety nie funkcjonowało w naszym społeczeństwie. Decydowaliśmy się na klasyczny wystrój, okraszony licznymi obrazami. Sytuacja zmieniła się diametralnie i obecnie z tego rodzaju ozdób korzystamy coraz częściej. W jakich miejscach?

Z pewnością na pierwszym planie możemy wymienić sypialnię. Piękny widok zachodzącego słońca nad łóżkiem to niemal klasyczny przykład wystroju tego pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę na to, że w sypialni fototapetę kładziemy zazwyczaj na jednej ścianie. To zresztą ogólny trend.

Drugim miejscem, w którym możemy wykorzystać ozdobę tego typu, jest nasz salon (bądź też kuchnia z aneksem). W pierwszym przypadku, najczęściej fototapeta towarzyszy ścianie w pobliżu kanapy (lub sofy). W drugim z kolei, skutecznie oddziela obie przestrzenie użytkowe.

Obrazy – nie kupować wszystkiego

Obrazy to eleganckie, szykowne i często spotykane ozdoby. Przy ich zakupie, koniecznie należy sprawdzić pochodzenie, a także jakość wykonania.
Dobrym pomysłem okaże się na przykład dobór tematyki obrazu na ścianę do naszego miejsca zamieszkania. Stąd też, klimaty górskie powinny nam towarzyszyć w takim właśnie otoczeniu. W przeciwieństwie do mieszkańców nadmorskich terenów.

Wybór ozdób to kwestia indywidualna. Starajmy się jednak stworzyć kompozycję zgrabną, estetyczną, a także wolną od mieszania ,,wszystkiego”. Powstały miszmasz na pewno nie będzie atrakcyjny w odbiorze.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − 3 =