Jak stworzyć wygodne łóżko?

Większość ludzi przesypia jedna trzecią swojego życia. Z tego względu niezwykle istotne jest, aby stworzyć sobie odpowiednie warunki sprzyjające dobremu i spokojnemu snu. Najważniejszym elementem, o który koniecznie należy zadbać jest wygodne łóżko. To właśnie ta konstrukcja powinna stanowić centralny punkt każdej sypialni. Musi ono posiadać przede wszystkim solidny stelaż, dobrej jakości materac i nie sprawiające problemów prześcieradło z gumką.

Wysoki komfort podczas snu to priorytet

Najbardziej kosztowne, ale jednocześnie najważniejsze elementy dobrego łóżka to rama oraz materac. Rozmiar ramy musi odzwierciedlać nasze potrzeby, tak aby konstrukcja nie okazała się zbyt przepastna albo za mała. Specjaliści zalecają, aby łóżka jednoosobowe miały co najmniej 90 cm szerokości, dwuosobowe zaś – minimum 160 cm. Długość natomiast musi wynosić 200 cm. Warunkiem jest też posiadanie przez nie zagłówków. Jeśli chodzi o materiały wykonania, to wszystko zależy od naszych osobistych preferencji i ogólnego stylu wnętrza.

Najbardziej wytrzymałe są stelaże z metalu, ale jednocześnie dla wielu osób trochę za twarde, Ramy drewniane są bardzo stylowe i jednocześnie wystarczająco miękkie, więc to one najczęściej są wybierane przez zwykłych użytkowników. Z kolei przy wyborze materaca należy się kierować stopniem jego twardości.

Na rynku znajdziemy produkty lateksowe, sprężynowe i piankowe, które posiadają różne właściwości. Najlepiej przetestować kilka egzemplarzy z każdej z wymienionych grup i samemu ocenić ich przydatność. Trzecim ważnym elementem wygodnego łóżka jest pościel. Doskonale sprawdza się zwłaszcza pościel z flaneli lub bawełny, ponieważ jest ciepła, ale jednocześnie wyjątkowo przewiewna.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 15 =