O jakich kwestiach należy pamiętać przy zakupie basenu do ogrodu?

Od kilku lat baseny ogrodowe zyskują na popularności. Są świetnym pomysłem na ochłodzenie się w upalne dni. Wizyty na publicznych pływalniach mogą być irytujące, dlatego prywatny basen to sposób na relaks w gronie rodziny i przyjaciół w domowym zaciszu. Co warto wiedzieć, zanim kupisz basen ogrodowy? O jakich kwestiach nie należy zapomnieć?

Basen ze stelażem, dmuchany czy rozporowy?

Kiedyś basen we własnym ogrodzie był luksusem, na który tylko nieliczni mogli sobie pozwolić. Dzisiaj baseny ogrodowe możemy kupić w supermarketach i samodzielnie zamontować. To, kto ma z takiego udogodnienia korzystać, jest ważne przy wyborze jego rodzaju. Cena basenów w zależności od jego wielkości i konstrukcji oscylują od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Modele ze stelażem są głównie przeznaczone dla osób dorosłych. Ich dno jest przytwierdzone do rurek stelażowych. Pojemność basenu stelażowego pozwala na pomieszczenie nawet kilkunastu osób. Najczęściej produkowane są w kształcie owalu i prostokąta. Głębokość basenu stelażowego wymaga dołączenia do niego drabinki, która da możliwość bezpiecznego wejścia do zbiornika. Osoby, które są zainteresowane nabyciem basenu ogrodowego i akcesoriów do niego, mogą się z powodzeniem się kierować na witrynę https://www.baseny-warszawa.pl/. Z kolei baseny rozporowe są w głównej mierze przystosowane dla starszych dzieci. Ścianki boczne są podnoszone przez wodę, która je wypełnia od środka oraz posiada dmuchany kołnierz. Tego typu baseny zwykle możemy kupić w okrągłym kształcie, ale w różnych rozmiarach. Gdy decydujemy się na basen dla najmłodszych pociech, najbezpieczniejszym wariantem okazuje się ten dmuchany. Produkowane są w przeróżnych formach m.in. zamków i zjeżdżalni. Aby maleństwo mogło korzystać z niego, należy nadmuchać basen, nalać wodę i gotowe. 

Basen powinien służyć jak najdłużej i dawać jak najlepszy komfort z korzystania z niego, dlatego konieczne jest wyposażenie go w pompy filtrujące, które wyczyszczą wodę w basenie. Jednak sama pompa to nie wszystko, aby filtracja wody przebiegła sprawnie, trzeba zamontować dwa węże filtrujące. Jeden z nich połączony z wlotem pompy, a drugi przymocowany do gniazda. Woda zostaje wypompowana z basenu, po czym wkład filtruje ją, a następnie wpompowuje czystą już wodę wąż wylotowy. Taki schemat działania pozwala cieszyć się czystą wodą, bez większego wysiłku. Chcąc dostać najlepszej jakości węże do pompy filtrującej i złączki najlepiej odwiedzić stronę https://www.baseny-warszawa.pl/weze-rurki-zlaczki-c-1_19_28.html.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + trzynaście =