Jak pozbyć się gryzoni z ogrodu?

Pięknie urządzony ogród to doskonała ozdoba każdego gospodarstwa domowego. Zadbana roślinność stanowi podstawę wyglądu naszej działki, dlatego ważna jest jej codzienna pielęgnacja. Nie zawsze jednak nasze starania wystarczą, abyśmy mogli być dumni z ładnie prezentującego się ogródka. Zmorą działkowiczów są bowiem liczne gryzonie, które skutecznie potrafią zniweczyć codzienne wysiłki.

Rozwiązania naturalne

Jednym z najskuteczniejszych, ale w pełni naturalnych sposobów na pozbycie się gryzoni, są rośliny je odstraszające. Wśród nich znajdują się popularne gatunki jak czosnek i cebula, które swoim intensywnym zapachem mocno drażnią bardzo czuły węch szkodników. Kolejnymi przykładami mogą być: wilczomlecz, szachownica cesarska czy narcyz. Te rośliny dzięki posiadanym walorom estetycznym, stanowią również świetną ozdobę naszej działki. Skutecznym rozwiązaniem problemu niechcianych szkodników jest także wspieranie ich naturalnych wrogów. W tym celu możemy zainstalować wysokie słupki z poprzeczką na terenie ogródka. Taka konstrukcja posłuży ptakom drapieżnym, takim jak myszołów czy jastrząb, jako miejsce zasiadki w czasie polowania. Stos kamieni i drewna, gdzieś w rogu naszej działki będzie użyteczny z kolei dla łasicy, która również specjalizuje się w polowaniu na tę grupę szkodników.

Akcesoria odstraszające gryzonie

Jeśli nie chcemy wykorzystywać roślin odstraszających szkodniki czy ściągać zwierzęta łowne na teren naszej działki, wtedy remedium dla naszego ogrodu będą akcesoria elektryczne. Bez problemu znajdziemy je w sklepach elektronicznych, zarówno stacjonarnych, jak i tych internetowych, np. Centrum elektroniki. Działanie tego typu urządzeń polega często na wprawieniu ziemi w wibrację bądź wytwarzaniu ultradźwięków, które skutecznie zniechęcają gryzonie do żerowania. Dzięki czemu stanowią, podobnie jak w przypadku roślin i drapieżników, ekologiczne i skuteczne rozwiązania na pozbycie się niechcianych gości z naszego ogródka.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × jeden =