Wanna czy prysznic – co wybrać?

Aranżacja łazienki to niełatwe zadanie. Wiele osób zastanawia się, czy lepiej zdecydować się na wannę, czy na prysznic. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego warto je dokładnie rozważyć, aby nie żałować swojego wyboru.

Relaks w wannie

Kąpiel w wannie wypełnionej ciepłą wodą to znakomity sposób na relaks po ciężkim dniu lub tygodniu pracy. W sprzedaży dostępne są modele klasyczne oraz nowoczesny sprzęt z funkcją hydromasażu, który pozwala w prosty sposób zamienić łazienkę w domowe spa. Kształt, głębokość i rozmiar wanny może być dostosowany do potrzeb użytkownika oraz wielkości pomieszczenia. Koszt zakupu i montażu tego rodzaju sprzętu jest porównywalny z kosztem montażu prysznica.

Ekonomiczny prysznic

Zdecydowanie bardziej ekologicznym i ekonomicznym rozwiązaniem jest prysznic. Podczas kąpieli w wannie zużywa się ogromne ilości wody, dlatego wiele osób rezygnuje z tego rodzaju sprzętu na rzecz kabiny prysznicowej. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się prysznice typu walk-in. Ich charakterystyczną cechą jest brak brodzika. Wybierając takie rozwiązanie, należy zamontować listwy spadkowe do brodzika, których zadaniem jest odprowadzanie wody do odpływu.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 1 =