Jakie produkty z aloesem warto włączyć do swojej pielęgnacji?

Aloes to kwitnący sukulent, który jest wykorzystywany od tysięcy lat. Rośnie w jałowym klimacie, od Afryki po Azję, a także w południowych Stanach Zjednoczonych. Żel z liści aloesu od dawna jest stosowany jako tradycyjna medycyna. Naukowa nazwa tej rośliny to Aloe barbadensis miller, od nazwiska dr Edwarda Millera, który jako jeden z pierwszych badał jej właściwości lecznicze. Aloes zawiera w swoim żelu ponad 200 aktywnych związków, w tym witaminy A, B1 (tiamina), B2 (ryboflawina) i C, a także minerały takie jak potas i magnez.

Żel aloesowy

Żel aloesowy jest pozyskiwany z liści aloesu. Jest on często sprzedawany jako składnik nawilżający, który może pomóc ukoić suchą skórę. Jednak nie jest on zbyt skuteczny w nawilżaniu skóry. Jeśli masz wyjątkowo suchą skórę, być może warto wypróbować produkt z żelem aloesowym, ale poza tym istnieją znacznie skuteczniejsze środki nawilżające.

Sok i koncentrat aloesowy

Podobnie jak jego żelowy odpowiednik, sok i koncentrat aloesowy są pozyskiwane z liści aloesu i mają podobne właściwości nawilżające jak ich żelowe odpowiedniki. Są one jednak znacznie mniej skoncentrowane niż żel, więc nie są tak dobre w nawilżaniu skóry.

Ekstrakty i oleje z aloesu

Ekstrakty i oleje z aloesu zawierają wiele tych samych przeciwutleniaczy, które znajdują się w soku i koncentracie z aloesu (w tym antocyjany). Mogą również zawierać inne korzystne związki, takie jak kwasy fenolowe lub flawonoidy, które mogą wzmacniać aktywność antyoksydacyjną. Na stronie https://equilibrasklep.pl/ znajdziesz to, czego szukasz.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 2 =