Jak skutecznie schudnąć ?

Zbliża się wiosna, a wraz z nią marzenia o pięknej, smukłej sylwetce. Podczas zimy mogły pojawić się nadprogramowe kilogramy, a teraz przyszedł czas, by stawić im czoła. W telewizji pojawiają się coraz częściej reklamy zachęcające do wypróbowania suplementów na odchudzanie, kuszą rozmaite diety i rygorystyczne głodówki, by efekt osiągnąć jak najszybciej. Tymczasem sposób jest jeden.

Aktywność fizyczna. Znani i lubiani trenerzy fitnessu zachęcają do ćwiczeń i wysiłku fizycznego, proponując własne treningi. Każdy z nas zna też zestaw prostych ćwiczeń lub od czasu do czasu trenuje ulubiony sport (bieganie, jazda na rowerze). Jednak, gdy celem staje się schudnięcie warto skorzystać z wiedzy trenera osobistego, który opracuje indywidualny plan treningowy dopasowany do potrzeb i wymagań zdrowotnych klienta (sprawdź przykładową ofertę: trener osobisty Poznań). Siłownie często oferują w ramach swojej działalności usługi takich profesjonalistów. Aby skutecznie schudnąć należy pamiętać o codziennej aktywności tj. spacery, wybór dojścia gdzieś pieszo zamiast jazdy samochodem.

Drugim ważnym aspektem odchudzania oprócz uprawiania sportu jest dieta. Wiele rad można znaleźć na blogach internetowych lub odpowiednich książkach,gdzie znajdziemy gotowe przepisy. Najcenniejszym źródłem wiedzy są jednak dietetycy, którzy z szerszej perspektywy stworzą odpowiednią dietę uwzględniając choroby, nietolerancje pokarmowe i nasz cel, czyli chęć schudnięcia. Dopiero połączenie regularnej aktywności fizycznej ze zbilansowaną dietą mogą przynieść upragnione skutki, w postaci utraty kilogramów.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 3 =