Kiedy powinniśmy zdecydować się na wycinkę drzew?

Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy jest czas na wycięcie drzew. Gdy zrobisz to we właściwy sposób, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy i uniknąć kosztownych błędów. Jeśli nie jesteś pewien, jak ściąć drzewa, najlepiej zostawić tę pracę profesjonalistom, ponieważ bardzo często dochodzi do wypadków jakie niesie ze sobą wycinka drzew Kraków na szczęście jako wielkie miasto posiada na swoim terenie sporo firm, które uporają się z wycinką drzew z Twojej posesji.

Podejmując decyzję o wycięciu drzewa, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

Wiek

Wraz z wiekiem drzewa spada jego wartość i pogarsza się jego stan zdrowia. Jeśli drzewo jest bardzo stare i nie ma żadnej wartości, możesz zdecydować się na jego usunięcie, ponieważ stanowi zagrożenie dla Twojej własności lub innych osób.

Rozmiar

Jeśli drzewo jest zbyt duże w stosunku do swojej lokalizacji, może wymagać usunięcia. Ponadto, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca dla rozmiaru drzewa, być może trzeba będzie rozważyć wycięcie niektórych drzew.

Choroby

Drzewa z chorobami, takimi jak porażenie kornikiem sosnowym, w końcu umrą i spowodują więcej szkód niż pożytku, jeśli zostaną pozostawione same sobie. Uszkodzenia kory i próchnica mogą powodować osłabienie drzew, co może prowadzić do ich złamania lub upadku. Należy je jak najszybciej przyciąć, aby nie przenosiły choroby na inne rośliny w ogrodzie.

Drzewo zwisa nad liniami energetycznymi

Jeśli gałęzie drzewa zwisają nad liniami energetycznymi i mogą spowodować pożar elektryczny, jeśli ich dotkną, natychmiast zadzwoń do arborysty.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × cztery =