Co przedsiębiorca może wziąć w leasing?

Wydłuża się lista przedmiotów, które przedsiębiorcy mogą brać w leasing. Ta forma wyposażania firmy obejmuje zarówno rzeczy drobne, na przykład telefony, jak również maszyny i całe linie produkcyjne. Osoby prowadzące własną działalność doceniają ofertę leasingodawców, ponieważ pozwala im ona pozostawać konkurencyjnymi, podążać z duchem czasu bez konieczności ponoszenia wysokich jednorazowych wydatków. Co można, a co warto wziąć w leasing?

Leasingować może praktycznie wszystko

Oferta firm zajmujących się leasingiem zmienia się w miarę upływu czasu. Zakres świadczonych przez nie usług dostosowywany jest natomiast do potrzeb przedsiębiorców. Do najczęściej spotykanych należy leasing na samochód osobowy, o czym można przeczytać tutaj https://ajbfinance.pl/leasing/samochodow-osobowych/, ale obejmuje on też inne pojazdy. Leasingobiorców często interesuje wyposażenie biurowe, w skład którego wchodzą zarówno nowoczesne komputery, jak również designerskie meble. Dzięki leasingowi firma nie musi płacić za przedmioty, które szybko tracą na wartości, a z których i tak nie będzie korzystała dłużej niż przez kilka lat.

Przykładowo podmiot działający w branży IT musi mieć dostęp do innowacyjnych narzędzi multimedialnych. Te ostatnie szybko jednak stają się przestarzałe i wymagają wymiany. Wówczas wystarczy podpisać kolejną umowę na nowy sprzęt. O tym, która oferta jest najbardziej korzystna, pomoże się przekonać kalkulator leasingowy. Wystarczy podać podstawowe informacje, by uzyskać rzetelną ocenę opłacalności poszczególnych propozycji leasingodawców. Można też porównać je z ofertą banków czy firm pożyczkowych.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 16 =