Egzema – co warto o niej wiedzieć?

Egzema to nazwa, która określa różnego rodzaju zmiany skórne. Przyczyną ich powstawania jest najczęściej alergia, nie jest to jednak regułą. Co warto wiedzieć o tym schorzeniu? W jaki sposób poradzić sobie z chorobą? Odpowiedzi znajdziesz w naszym poniższym artykule.

Egzema – przydatne informacje

Schorzenie, jakim jest egzema, najczęściej spotkać można pod postacią nabrzmiałych, swędzących i zaczerwienionych miejsc widocznych na naskórku oraz warstwie brodawkowej skóry właściwej. Najpowszechniej występujące rodzaje egzemy to wypryski, a także atopowe zapalenie skóry. Spotkać ją można także na dłoniach, – jest wówczas umiejscowiona na palcach lub też na wewnętrznej lub zewnętrznej stronie dłoni. Ta początkowo łagodne zmiany, mogą przybrać na sile i stać się coraz bardziej uporczywe. Skóra staje się zaczerwieniona, przesuszona, pojawia się także nieprzyjemne swędzenie. Kolejnym krokiem jest powstawanie pęcherzy, które są wypełnione płynem. Niekiedy zmiany te mogą ulec pęknięciu, a z ich wnętrza wydzielać się może płyn.

Co zatem zrobić, gdy zauważymy pierwsze symptomy? Warto wówczas zgłosić się do lekarza rodzinnego lub specjalisty, jakim jest alergolog prywatnie Bydgoszcz jest idealną lokalizacją. Specjalista może zlecić sposób leczenia, najczęściej polegający na smarowaniu zmienionych miejsc maścią. Przeprowadzenie szczegółowych badań jest niezwykle pomocne w zwalczaniu tego schorzenia. Konieczne może być zrobienie testów alergicznych, które wykluczą lub potwierdzą wstępną diagnozę postawioną przez lekarza.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + dziewięć =