Odżywka białkowa – kto powinien ją stosować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Białko składa się z aminokwasów. Istnieją 22 aminokwasy, które łączą się w celu utworzenia białek. Dziewięć z tych aminokwasów jest uważanych za niezbędne, ponieważ nie mogą być wytwarzane przez organizm i muszą być pozyskiwane z pożywienia. Pozostałe 13 może być wytwarzane przez organizm, ale nie są produkowane w odpowiednich ilościach, aby zaspokoić potrzeby wzrostu i rozwoju.

Białko jest niezbędnym składnikiem odżywczym, którego Twój organizm potrzebuje do budowy i utrzymania mięśni. Pomaga również w tworzeniu enzymów w organizmie, które pomagają w trawieniu pokarmu i wchłanianiu witamin i minerałów. Białko znajduje się w mięsie, drobiu, rybach, jajach, produktach mlecznych, orzechach i nasionach.

Kto go szczególnie potrzebuje?

Białko jest używane przez wszystkich, ale szczególnie dla tych, którzy są aktywni lub próbują utrzymać lub zdobyć masę mięśniową. Osoby, które nie jedzą mięsa w ramach codziennej diety, będą musiały uzupełniać białko w proszku lub batonach.

Kobiety, które niedawno rodziły, potrzebują dodatkowego białka, aby zbudować swoje mięśnie po porodzie. Starsi dorośli mogą również korzystać ze zwiększonej ilości białka, ponieważ pomaga ono utrzymać masę mięśniową i siłę w miarę starzenia się.

Możesz uzyskać wszystkie niezbędne białka, jedząc zrównoważoną dietę, która zawiera owoce i warzywa, produkty mleczne i pełne ziarna (takie jak quinoa). Jeśli jednak regularnie ćwiczysz lub próbujesz zbudować masę mięśniową, to koktajle proteinowe mogą być dla Ciebie pomocnym suplementem.

Jeśli szukasz odpowiednich produktów, to sprawdź stronę: https://polandfood.com.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakimi zabawkami małe dzieci mogą się bawić same, bez niczyjej pomocy?
Dzieci muszą mieć możliwość samodzielnej zabawy od najmłodszych lat. Niezależnie od tego, czy jest to upychanie własnych zabawek do pudełka, […]
Jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne?
Jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne?
Nie od dziś wiadomo, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka w społeczeństwie, jak to fizyczne. […]
Jak się produkuje etykiety?
Jak się produkuje etykiety?
Etykiety produkować można na parę sposobów, jednak najważniejsze jest zadbanie o to, aby reprezentowały sobą jak największą trwałość oraz solidność […]