Odżywka białkowa – kto powinien ją stosować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Białko składa się z aminokwasów. Istnieją 22 aminokwasy, które łączą się w celu utworzenia białek. Dziewięć z tych aminokwasów jest uważanych za niezbędne, ponieważ nie mogą być wytwarzane przez organizm i muszą być pozyskiwane z pożywienia. Pozostałe 13 może być wytwarzane przez organizm, ale nie są produkowane w odpowiednich ilościach, aby zaspokoić potrzeby wzrostu i rozwoju.

Białko jest niezbędnym składnikiem odżywczym, którego Twój organizm potrzebuje do budowy i utrzymania mięśni. Pomaga również w tworzeniu enzymów w organizmie, które pomagają w trawieniu pokarmu i wchłanianiu witamin i minerałów. Białko znajduje się w mięsie, drobiu, rybach, jajach, produktach mlecznych, orzechach i nasionach.

Kto go szczególnie potrzebuje?

Białko jest używane przez wszystkich, ale szczególnie dla tych, którzy są aktywni lub próbują utrzymać lub zdobyć masę mięśniową. Osoby, które nie jedzą mięsa w ramach codziennej diety, będą musiały uzupełniać białko w proszku lub batonach.

Kobiety, które niedawno rodziły, potrzebują dodatkowego białka, aby zbudować swoje mięśnie po porodzie. Starsi dorośli mogą również korzystać ze zwiększonej ilości białka, ponieważ pomaga ono utrzymać masę mięśniową i siłę w miarę starzenia się.

Możesz uzyskać wszystkie niezbędne białka, jedząc zrównoważoną dietę, która zawiera owoce i warzywa, produkty mleczne i pełne ziarna (takie jak quinoa). Jeśli jednak regularnie ćwiczysz lub próbujesz zbudować masę mięśniową, to koktajle proteinowe mogą być dla Ciebie pomocnym suplementem.

Jeśli szukasz odpowiednich produktów, to sprawdź stronę: https://polandfood.com.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich sytuacjach może się przydać pomoc w opróżnianiu mieszkania?
W jakich sytuacjach może się przydać pomoc w opróżnianiu mieszkania?
Najczęściej porządkowaniem mieszkania zajmujemy się osobiście. Istnieją jednak sytuacje, gdy nie możemy lub nie chcemy się tym zająć, dlatego niezbędna […]
Jak skutecznie poradzić sobie z kacem?
Jak skutecznie poradzić sobie z kacem?
Kac, czyli jak zepsuć sobie weekend Kac – już przeczytanie samego tego słowa sprawia, że wiele osób przypomina sobie ostatnie […]
Wsparcie kredytowe dla innowacji technologicznych
Wsparcie kredytowe dla innowacji technologicznych
Innowacyjne technologie wprowadzane w sektorach gospodarki to szansa na rozwój oraz poprawę jakości oferowanych produktów, co w znaczny sposób wpływa […]