Jakimi zabawkami małe dzieci mogą się bawić same, bez niczyjej pomocy?

Dzieci muszą mieć możliwość samodzielnej zabawy od najmłodszych lat. Niezależnie od tego, czy jest to upychanie własnych zabawek do pudełka, czy odkładanie własnego prania, ważne jest, aby dzieci nauczyły się organizować swoje rzeczy i robić porządek.

Oto niektóre z najlepszych zabawek dla dzieci, które chcą być samowystarczalne:

Klocki

Duże i małe, miękkie i twarde – klocki są świetne dla niemowląt i maluchów, ponieważ mogą je układać, przewracać, wkładać do pojemników itp. Pod tym względem klocki drewniane wydają się nieocenionym rozwiązaniem. Ze względu na swoją budowę i wielkość, małe dzieci nie powinny wyrządzić sobie żadnej krzywdy.

Puzzle 

Puzzle są świetne dla maluchów, ponieważ mogą je robić w kółko bez znudzenia… i uczą się, jak dopasować kawałki do siebie!

Książki 

Książki są świetne dla niemowląt i maluchów, ponieważ mogą patrzeć na obrazki i uczyć się słów… i są łatwe do trzymania!

Zabawki do kąpieli

Zabawki do kąpieli są świetne dla niemowląt i maluchów, ponieważ uwielbiają kąpiele… a zabawa z wodą jest zawsze zabawna!

Zabawa w ogrodzie

Wyjdź na zewnątrz z dzieckiem lub maluchem tak często jak to możliwe, aby mogło zobaczyć wszystkie rodzaje nowych rzeczy. Jest to też dobry sposób aby zapewnić dziecku trochę ruchu, a także świeżego powietrza.

Piłki

Piłki są zabawą dla każdego! Dzieci uwielbiają odbijać piłki dookoła, ponieważ pomaga to poprawić ich koordynację ręka-oko. Jednakże, piłki mogą być również używane jako sposób nauki kolorów, a także stanowi świetną zachętę do zabawy z innymi dziećmi.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × pięć =