System rejestracji czasu pracy – oprogramowanie systemu bibinet

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kontrola dostępu w zakładzie pracy jest nowoczesnym i zarazem zaawansowanym technologicznie sposobem ewidencji czasu pracy zatrudnionych w zautomatyzowany i całkowicie bezobsługowy sposób. Aby jednak odpowiednio nimi zarządzać, niezbędne okazuje się oprogramowanie systemu. Sieć systemu składa się kontrolerów/czytników, podłączonych do jednego lub kilku komputerów (w sieci), które przy pomocy odpowiedniego oprogramowania są w stanie rejestrować wszystkie dane niezbędne do poprawy i rejestracji funkcjonowania danego przedsiębiorstwa. Jako element wykonawczy stosuje się transpondery.

System bibinet – ogólna charakterystyka i podstawowe cechy

Kluczową funkcjonalnością systemu bibinet jest monitorowanie czasu pracy zatrudnionych poprzez zapisywanie w pamięci urządzenia kontaktu transpondera z czytnikiem. Aby proces kontroli pracowników przebiegał pomyślnie, w ramach jednego przedsiębiorstwa można zastosować kilka rodzajów zestawów transponder/czytnik. Jedne mogą służyć jako element monitorujący wejście do budynku, inny z kolei jako element rejestrujący dostanie się do konkretnego obszaru zabezpieczonego, np. z wrażliwymi danymi. Sieć ta jest wygodnym i zarazem zautomatyzowanym sposobem kontroli zapewnienia bezpieczeństwa, lecz do funkcjonowania wymaga oprogramowania systemu bibinet.

Możliwość obsługi kilku serwerów jednocześnie i stała wymiana danych w czasie rzeczywistym (on-line) pozwala na tworzenie zaawansowanych i rozległych systemów rejestracji czasu pracy. Przedsiębiorcy mogą z powodzeniem monitorować kilka lub kilkanaście filii w czasie rzeczywistym, a także eksportować niezbędne dane i nadzorować ogólną pracę systemu. Ważne jest to, że oprogramowanie systemu bibinet tworzy regularne kopie zapasowe i dba o spójność czasu rzeczywistego w całej sieci przy pomocy klienta Network Time Protocol.

Czym jest oprogramowanie systemu?

Oprogramowanie systemu bibinet pozwala na łatwe zarządzanie wynikami kontaktu konkretnego transpondera/czytnik i prezentowanie ich w formie przejrzystych wyników. Oprogramowanie instaluje się w głównym komputerze – tzw. węźle, i składa się z kilku pojedynczych aplikacji, z czego każda ma zupełnie inne zadanie. Wspólnie umożliwiają tworzenie raportów, wraz z ich eksportowaniem do plików PDF podpisanych cyfrowo oraz do zewnętrznych programów kadrowo-płacowych, jak i wyświetlanie rekordów w przeglądarce internetowej. Programy narzędziowe umożliwiają przy tym zarządzanie systemem i jego konserwację lub wprowadzanie zmian na podstawie dotychczasowych wyników, dlatego są przeznaczone dla administratorów i instalatorów.

W zakres oprogramowania wchodzą programy użytkowe: bibi, bibi fakty, bibiSzef, bibiBramka, bibiLicznik oraz programy narzędziowe: bibi archiwer, bibi klient, bibi komp, bibi export, bibi import, bibi klucz, bibi serwer, bibi setup.

Z poziomu oprogramowania można tworzyć raporty kontroli, np. dostępu do danego obszaru, a także poznać przepływ pracowników w obrębie danej firmy i tworzyć raporty indywidualne lub zbiorowe – możliwości oprogramowania systemu bibinet są nieograniczone. Oprogramowanie umożliwia także wygenerowanie przepustek czasowych (działających w określonych godzinach) czy przyznawanie uprawnień. Szczególnie istotne są jednak ewidencje pracownika. Administrator może generować raporty nieobecności, indywidualnie lub grupowo, jak i poznać frekwencję, listę obecności czy stworzenie karty czasu. Oprogramowanie systemu bibinet umożliwia tworzenie spójnych raportów i zabezpiecza obiekty w czasie rzeczywistym. Poznaj koniecznie wszystkie szczegóły!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wyróżnić się z tłumu niebanalnym dodatkiem?
Jak wyróżnić się z tłumu niebanalnym dodatkiem?
Dodatki mogą odmienić nawet najprostszy strój. Używamy biżuterii, torebek, plecaków czy butów, jako elementów, które dodają naszej stylizacji wyrazu, a […]
Marketing sensoryczny – jakie jest jego zadanie?
Marketing sensoryczny – jakie jest jego zadanie?
Co to jest? Marketing sensoryczny to bardzo potężne narzędzie, które może pomóc w osiągnięciu wielu celów.  Marketing sensoryczny to forma […]
Dlaczego warto zaaranżować dom przy użyciu mebli skórzanych?
Dlaczego warto zaaranżować dom przy użyciu mebli skórzanych?
Urządzanie wnętrza to wbrew pozorom skomplikowany temat. Jak wybrać meble na lata? Na jaki styl się zdecydować? Jakie materiały wybrać […]