Czym zajmuje się lekarz ortopeda dziecięcy?

Lekarze ortopedzi dziecięcy to lekarze medycyny, którzy specjalizują się w leczeniu dzieci i dorosłych z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego. W szczególności leczą urazy, deformacje i inne problemy, które wpływają na kości, stawy i tkanki miękkie ciała.

Chirurdzy ortopedzi dziecięcy są również znani jako ortopedzi dziecięcy lub specjaliści ortopedii dziecięcej. Mogą oni pracować w prywatnej praktyce lub być zatrudnieni przez szpitale i inne placówki służby zdrowia. Lekarze ortopedzi dziecięcy mogą pracować z zespołem innych specjalistów medycznych w celu diagnozowania i leczenia problemów mięśniowo-szkieletowych u dzieci.

Ortopeda dziecięcy Warszawa różni się od chirurga ortopedy, który leczy dorosłych i starsze dzieci z zaburzeniami mięśniowo-szkieletowymi, takimi jak złamane kości lub urazy sportowe.

Główne obowiązki dziecięcych chirurgów ortopedycznych

Diagnozowanie problemów z kośćmi i stawami u dzieci poprzez fizyczne badanie dziecka i wykorzystanie zdjęć rentgenowskich, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego w celu wykrycia wszelkich nieprawidłowości lub urazów w kościach i stawach.

Leczenie dzieci ze złamaniami, zwichnięciami, naciągnięciami i innymi urazami kości i stawów poprzez wykonywanie operacji złożonych złamań lub wykonywanie procedur, takich jak artroskopowa operacja naprawy rozdartej chrząstki w stawie kolanowym.

Zalecanie ćwiczeń fizykoterapeutycznych dla pacjentów powracających do zdrowia po operacji lub unieruchomieniu z powodu złamanych kości lub innych urazów, które wpływają na układ mięśniowo-szkieletowy.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 5 =