Czym zajmuje się lekarz ortopeda dziecięcy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lekarze ortopedzi dziecięcy to lekarze medycyny, którzy specjalizują się w leczeniu dzieci i dorosłych z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego. W szczególności leczą urazy, deformacje i inne problemy, które wpływają na kości, stawy i tkanki miękkie ciała.

Chirurdzy ortopedzi dziecięcy są również znani jako ortopedzi dziecięcy lub specjaliści ortopedii dziecięcej. Mogą oni pracować w prywatnej praktyce lub być zatrudnieni przez szpitale i inne placówki służby zdrowia. Lekarze ortopedzi dziecięcy mogą pracować z zespołem innych specjalistów medycznych w celu diagnozowania i leczenia problemów mięśniowo-szkieletowych u dzieci.

Ortopeda dziecięcy Warszawa różni się od chirurga ortopedy, który leczy dorosłych i starsze dzieci z zaburzeniami mięśniowo-szkieletowymi, takimi jak złamane kości lub urazy sportowe.

Główne obowiązki dziecięcych chirurgów ortopedycznych

Diagnozowanie problemów z kośćmi i stawami u dzieci poprzez fizyczne badanie dziecka i wykorzystanie zdjęć rentgenowskich, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego w celu wykrycia wszelkich nieprawidłowości lub urazów w kościach i stawach.

Leczenie dzieci ze złamaniami, zwichnięciami, naciągnięciami i innymi urazami kości i stawów poprzez wykonywanie operacji złożonych złamań lub wykonywanie procedur, takich jak artroskopowa operacja naprawy rozdartej chrząstki w stawie kolanowym.

Zalecanie ćwiczeń fizykoterapeutycznych dla pacjentów powracających do zdrowia po operacji lub unieruchomieniu z powodu złamanych kości lub innych urazów, które wpływają na układ mięśniowo-szkieletowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Meble przydatne w dużym i małym salonie
Meble przydatne w dużym i małym salonie
Salon to takie miejsce w domu, gdzie lubimy spędzać czas. Dzieci zazwyczaj tam bawią się swoimi zabawkami, mimo, że mają […]
Branża e-commerce – na czym to polega?
Branża e-commerce – na czym to polega?
Branża e-commerce jest przykładem działalności, która zaczyna być coraz bardziej wyraźna we współczesnym świecie, a w niedalekiej przyszłości może i […]
Za pomocą czego można ocieplić poddasze?
Za pomocą czego można ocieplić poddasze?
Izolacja poddasza jest koniecznością, gdyż często chcemy tam mieć pomieszczenia użytkowe, typu łazienki, sypialnie biura. Potrzebna jest więc możliwie jak […]