Pomysły na nieszablonowy wystrój małego mieszkania

Urządzanie mieszkania to nie lada wyzwanie. Dziesiątki godzin spędzonych w salonach meblowych czy na przeglądaniu stron internetowych w poszukiwaniu inspiracji potrafią przyprawić o zawrót głowy. Problem narasta, gdy aranżujemy wnętrze o małej powierzchni. Jak sprytnie umeblować małą przestrzeń i nadać jej niepowtarzalnego charakteru?

Wykorzystanie ścian do aranżacji

Bardzo często zdarza się tak, że ściany w mieszkaniu pozostają niemal puste. To duży błąd! Ściany to idealna przestrzeń do oddania wodzy fantazji i wykorzystania potencjału wnętrza. Można przyozdobić je sztukaterią, aby nadać nieruchomości luksusowego charakteru. Nie mniej interesujące może okazać się kostka, która będzie przywodzić na myśl amerykańskie lofty. Jeżeli jednak stawiasz na klasykę, zdecyduj się na ciekawe obrazy bądź plakaty, które w odpowiednim zestawieniu ożywią mieszkanie.

Meble jako fundament wystroju

Nie da się ukryć, że meble to najważniejsze elementy w każdej aranżacji wnętrza. To one tworzą spójną kompozycję i skupiają na sobie wzrok. Warto zatem dobrze przemyśleć ich zakup oraz zadbać o to, aby idealne ze sobą współgrały. Przy minimalistycznych wystrojach wnętrz dobrze jest pokusić się o jeden ekstrawagancki produkt, który będzie nadawał wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. W tym celu dobrze sprawdzą się meble vintage, których nie spotkamy w żadnym innym mieszkaniu. Może to być na przykład kanapa w niekonwencjonalnym kolorze, stara, klimatyczna komoda lub barkowe krzesła do jadalni.

 

Urządzanie mieszkania to długi proces, który kosztuje właścicieli mieszkania wiele nerwów. Nie podlega jednak wątpliwości, że warto czekać na efekt końcowy, który wywoła uśmiech na twarzy.

 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + cztery =