Metalowe dodatki ozdobne do salonu

Od jakiegoś czasu metal pojawia się regularnie w aranżacjach wnętrz – przede wszystkim w formie rozmaitych dodatków o charakterze użytkowo-dekoracyjnym. Wykorzystuje się je powszechnie m.in. w salonie, czyli najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniu w całym domu. Ich charakterystyczną cechą jest to, że prezentują się wyjątkowo elegancko i oryginalnie, a jednocześnie są bardzo wytrzymałe. Godne polecenia są choćby karnisze metalowe, które świetnie komponują się ze stylem nowoczesnym oraz industrialnym. 

Kilka niebanalnych propozycji

Wspomniane we wstępie karnisze metalowe idealnie nadają się do salonu, ponieważ są łatwe w montażu i czyszczeniu oraz stosunkowo uniwersalne. Oprócz nich ciekawym dodatkiem wykonanym z omawianego materiału jest lampa wisząca, która swoją surowością z pewnością przełamie nudę i będzie w atrakcyjny sposób kontrastowała z pozostałymi elementami wyposażenia, w tym zwłaszcza meblami (alternatywa to stylowy żyrandol). Inna niezwykle interesująca ozdoba to stolik kawowy osadzony na stalowych, pięknie rzeźbionych nogach. Stanowi on dobre uzupełnienie do zestawu tapicerowanych lub skórzanych mebli wypoczynkowych.

W salonie można ponadto z powodzeniem umieścić: obrazy ścienne oprawione w posrebrzane ramy, posążki mosiężne, duże wazony na żywe kwiaty, masywny zegar zaprojektowany w stylu retro (znakomicie prezentuje się nad kominkiem bądź komodą), składany gazetnik zwieńczony stabilizującymi podpórkami, dekoracyjny stojak na biżuterię, lampion z tradycyjną świecą oraz modny grzejnik o konstrukcji rurowej.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =