Proste metody na nadanie wnętrzu przytulnego charakteru

Współcześnie w aranżacji wnętrz dominuje moda na styl skandynawski, który odznacza się dużym minimalizmem. Nie oznacza to jednak, że pomieszczenia w tak urządzonym domu nie mogą mieć przytulnego charakteru. Wystarczy bowiem zastosować kilka prostych rozwiązań, które sprawią, że przestrzeń stanie się niezwykle przyjazna. Jeśli zależy nam na osiągnięciu tego celu, powinniśmy pomyśleć m.in. o lampach Eglo, wyróżniających się na tle innych produktów przyjemną dla oka estetyką.

Postaw na naturalne materiały i klimatyczne dodatki

W trakcie urządzania mieszkania nietrudno jest zatracić przytulny, domowy charakter wnętrz. Na szczęście istnieje parę sprawdzonych sposobów na zapewnienie naszym czterem kątom bardziej przyjaznej atmosfery. Jednym z ciekawych pomysłów jest ustawienie gabloty albo szafki z ulubionymi książkami – w ich obecności większość osób poczuje się bowiem nieco bardziej swobodnie, a dodatkowo rozwiązanie to pozwoli nam zapoznać gości z naszym gustem czy zainteresowaniami.

Nastrój można również skutecznie budować, ustawiając w wybranych miejscach odpowiednie rośliny, koniecznie dopasowane pod względem rozmiarów do konkretnego wnętrza. Spełniają one wiele pożytecznych funkcji – m.in. oczyszczają powietrze, regulują jego wilgotność, a ich pielęgnacja w dużym stopniu minimalizuje stres.

Ponadto, warto postawić na:

  • oświetlenie w postaci lamp w drewnianych oprawach (alternatywą są modele z abażurem), umiejscowionych nie tylko na suficie, ale też przy sofie, stole nad łóżkiem czy nad blatami w kuchni; należy wybierać wersje z żarówkami emitującymi ciepłe, relaksujące światło (ostatnio modne są zwłaszcza lampy Italux, cenione ze względu na elegancki i miły dla oka design)
  • firany i zasłony o prostym fasonie i stonowanej kolorystyce
  • miękkie poduszki i ciepłe koce
  • zdjęcia w ramkach i pamiątki rodzinne
  • świece zapachowe

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 16 =