Szambo betonowe – jak przebiega jego instalacja?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowa szamba jest konieczna wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia budynku do miejskiej sieci odprowadzania nieczystości. Jednym z najbardziej popularnych rodzajów szamba są te wykonane z betonu. Ich niewątpliwą zaletą jest trwałość oraz wytrzymałość.

Rodzaje szamb betonowych

Jednym z rodzajów szamb betonowych są gotowe zbiorniki składające się z jednej, dwóch lub trzech komór. Umieszcza się je we wcześniej wykopanej dziurze i nie ma potrzeby ich zakotwiczania. Zbiorniki te są jednak bardzo ciężkie, dlatego ich montaż wymaga użycia specjalistycznego sprzętu.

Gdy zostaną one umieszczone w wykopie osadza się w nim sięgające do poziomu terenu kominki inspekcyjne, które przykrywa się w raz ze zbiornikiem specjalnymi płytami włazowymi, które zapewniają bezpieczeństwo użytkowania.

Innym rodzajem zbiorników na nieczystości są szamba zbudowane z kręgów. Montuje się je w wykonanym wcześniej wykopie i układa jeden na drugi, a na dnie wylewa się beton. Łączenia kręgów muszą zostać odpowiednio uszczelnione, aby uniknąć przedostawania się nieczystości do gruntu. Te zbiornik od góry zakrywa się płytą z włazem.

Wymiary szamba trzeba dopasować przede wszystkim do liczby osób, które zamieszkują gospodarstwo domowe oraz średniego zużycia wody. Aby zasięgnąć więcej informacji dotyczących tego, jakie wymiary powinien mieć zbiornik warto zajrzeć na stronę https://szamborambo.pl/wymiary-szamb-betonowych/. Trzeba pamiętać, że budując szambo muszą być zachowane wytyczne odnośnie wymaganych odległości od budynku mieszkalnego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wszechstronna moc olejków kosmetycznych
Wszechstronna moc olejków kosmetycznych
Ostatnio coraz więcej uwagi poświęca się ilości kroków, z jakich powinna się składać codzienna rutyna pielęgnacyjna. Kolejność nakładania kosmetyków ma […]
Jakie korzyści przynosi korzystanie z pompy ciepła w domu?
Jakie korzyści przynosi korzystanie z pompy ciepła w domu?
Dzisiejsza rzeczywistość dotycząca klimatu wymaga od nas myślenia perspektywicznego. Nie możemy się zdawać na stare, sprawdzone rozwiązania, które doprowadziły nas […]
Jaką kurtkę damską wybrać na zimę ?
Jaką kurtkę damską wybrać na zimę ?
Kurtka jest bardzo ważnym elementem naszej zimowej garderoby. Jej głównym zadaniem jest chronienie nas przed niegościnnymi warunkami atmosferycznymi, które mocno […]