Jak połączyć w aranżacji wnętrz modę i funkcjonalność?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stale zmieniające się trendy dekoratorskie często motywują nas do wprowadzenia zmian w wystroju mieszkań. Czasami wystarczy drobny element, by diametralnie zmienić postrzeganie przestrzeni wokół nas. Jednakże nierzadko trudno jest połączyć modę z funkcjonalnością, sprawiając, że nowości z katalogów będą użyteczne również w życiu codziennym. Jakie nowinki na rynku są warte uwagi? Poniżej dwie propozycje.

Designerska hydraulika

Coraz częściej projektanci zwracają uwagę na zwykłe przedmioty, które zaprojektowane w odrobinę inny sposób, będą dekoracyjne nie stracą na swojej funkcjonalności. Przykładem są tu designerskie grzejniki. Nowość na rynku, która zdobywa szturmem nasze domy.

Dawne nieestetyczne kaloryfery odchodzą w zapomnienie, ustępując miejsca nowym produktom o ciekawych kształtach. Czynią zwyczajny przedmiot użytkowy ozdobą wnętrza. Kupując grzejniki dekoracyjne do przedpokoju czy do salonu, możemy poprawić wygląd pomieszczenia i sprawić, iż będzie ono wyglądać na bardziej przemyślane i eleganckie.

Recykling

Inną propozycją na odświeżenie pomieszczeń jest skorzystanie z pomysłów ruchów pro-ekologicznych i przetworzenie starych przedmiotów, tak by służyły nam na lata. Tu szczególnie promowane jest odnawianie starych mebli korzystając z usług tapicera. Ważne, by wysłużony już mebel ubrać w nowe tkaniny w najmodniejszych wzorach, tym samym uwspółcześniając je. Dziś w modzie królują odważne nadruki i intensywne kolory.

Dzięki odnawianiu zaoszczędzimy pieniądze, a nasze sprzęty, które były już częścią gospodarstwa domowego, będą nam służyć jeszcze długo, lecz w nowej odsłonie. Nie zmieni się jednak ich funkcjonalność i nie zaburzą dawnego porządku. Pomożemy także zadbać o środowisko, nie marnując istniejących zasobów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepszy wystrój do Twojego domu, o którym nie wiedziałeś
Najlepszy wystrój do Twojego domu, o którym nie wiedziałeś
Kurtyny ledowe zewnętrzne to świetny sposób na zwiększenie przestrzeni życiowej na zewnątrz. Mogą być używane do tworzenia prywatności, blokowania słońca […]
Książki – tradycyjny sposób na spędzenie wolnej chwili
Książki – tradycyjny sposób na spędzenie wolnej chwili
Dzisiejszy świat można opisać wieloma słowami, ale jednym z najbardziej pasujących epitetów będzie zabiegany. Większość dni kręci się wokół pracy, […]
Taras pływający, czy na gruncie – który wybrać?
Taras pływający, czy na gruncie – który wybrać?
Taras zlokalizowany obok domu jednorodzinnego to znakomite miejsce na wypoczynek w gronie rodzinnym czy wśród znajomych. Obiekt ten stanowi również […]