Co powinniśmy wiedzieć prowadząc firmę w Skandynawii?

Szwecja to bardzo dobrze rozwinięty kraj o dużym potencjale gospodarczym. Nic więc dziwnego, że wiele polskich firm zakłada tam swoje oddziały czy też prowadzi interesy ze szwedzkimi kontrahentami. Warto też wspomnieć, że spora grupa Polaków decyduje się na założenie przedsiębiorstwa właśnie w Szwecji. Firmy takie często korzystają z usług Polsko – Szwedzkiego Klubu Biznesu oraz innych usługodawców zapewniających obsługę prawną i księgową. Generalnie prowadzenie firmy w Szwecji jest opłacalne, jednak należy dobrze znać miejscowe prawo i zasady dotyczące gospodarki, podatków i księgowości.

Zewnętrzna obsługa księgowości — czy to dobry pomysł?

Samodzielne prowadzenie firmowej księgowości w Szwecji jest dość ryzykowne, ponieważ szwedzkie prawo gospodarcze i podatkowe jest rozległe i często się zmienia. W związku z tym o wiele lepszym pomysłem jest zatrudnienie firmy oferującej outsourcing w tym zakresie. Przykładową ofertę można znaleźć tutaj: https://www.plsekb.pl/uslugi-prawne. Poszukując zewnętrznego biura rachunkowego, warto poświęcić czas na znalezienie firmy, która zapewnia obsługę w języku polskim. W ten sposób uniknie się niedomówień i innych problemów. Należy też pamiętać, że generalnie korzystanie z outsourcingu prawnego i księgowego jest o wiele tańsze niż zatrudnianie księgowego na etacie.

Prowadzenie własnej działalności w Szwecji jest opłacalne ze względu na duże możliwości oferowane przez ten kraj. Opłacalność można zwiększyć, korzystając z niedrogich, ale profesjonalnych usług dodatkowych, które wspierają przedsiębiorcę.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + dziewięć =