Sprawdzone pomysły na aranżację kuchni

W kuchni liczy się bezpieczeństwo i wygoda użytkownika. Ich aranżacja często okazuje się trudna, bo popularne i ładnie wyglądające rozwiązania niekoniecznie sprawdzają się podczas korzystania z pomieszczenia. Na szczęście projektanci i producenci wychodzą swoim klientom naprzeciw. Dziś dostępna jest cała masa wygodnych i bezproblematycznych rozwiązań, które pozwalają urządzić kuchnię w dowolnym stylu.

Sposoby na doskonałą kuchnię

W każdej kuchni doskonale sprawdzą się płytki, na ściany i na podłogę. Dziś nie są to tylko wzory znane z PRLu. Większość sklepów oferuje całą gamę płytek o różnych kolorach, fakturach i kształtach. Można przejrzeć je m.in. na stronie https://domus-sklep.pl/8-plytki-kuchenne i przekonać się, jak wiele możliwości aranżacyjnych one dają. Dzięki nim wnętrze może stać się nowoczesne, śródziemnomorskie, minimalistyczne, czy nawet loftowe. Płytki są łatwe w czyszczeniu, co w przypadku kuchni jest niezwykle istotną zaletą.

W kuchni muszą pojawić się wolne blaty, na których będzie wygodnie się pracowało. Najlepiej postawić na meble o prostych frontach, żeby nie zbierał się na nich kurz, ani nie osiadały inne zanieczyszczenia. Lepiej nie stawiać na drewniane blaty, bo są bardzo trudne w utrzymaniu i szybko widać na nich ślady zużycia. Przy aranżacji kuchni koniecznie trzeba pamiętać też o zasadzie trójkąta roboczego, czyli rozłożeniu lodówki, zlewu i płyty w taki sposób, żeby każdy ze sprzętów tworzył wierzchołek trójkąta równoramiennego. Takie ustawienie jest optymalne i najlepiej sprawdza się w czasie pracy w kuchni.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × trzy =