Odpowiednie oznakowanie hal magazynowych i ich wpływ na bezpieczeństwo pracowników

Bezpieczeństwo jest niezwykle ważne w każdym miejscu pracy. Szczególne znaczenie ma w przypadku magazynów. Jednym z czynników wpływającym na bezpieczeństwo pracowników jest właściwe oznakowanie magazynów. Dlaczego jest ono takie ważne? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Co warto wiedzieć na temat oznakowania hal magazynowych?

Kluczową kwestią związaną z bezpieczeństwem magazynów, jest ich odpowiednia organizacja. Szczególnie ważne jest zatem odpowiednie oznakowanie całej powierzchni. Podstawę stanowią znaki ewakuacyjne i przeciwpożarowe. Równie istotne są znaki informacyjne i elektryczne.

Organizacja pracy na magazynie, polega również na wyznaczeniu poszczególnych stref. Niezbędne od tego jest właściwe oznakowanie, które daje jasne ostrzeżenie przed ewentualnymi zagrożeniami. Dotyczy to szczególnie takich niebezpiecznych miejsc jak: schody, filary, krawędzie ramp czy też przestrzeni w niewielkiej odległości od regałów. W tych miejscach zastosowanie mają znaki ostrzegawcze, słupki, pachołki oraz taśmy znakujące w żółto-czarne lub czerwono-białe pasy. W celu maksymalnego zwiększenia bezpieczeństwa swoich pracowników warto w każdej ze stref umieścić odbojnice i progi zwalniające. Należy jednak pamiętać, by każdy z tych elementów był odpowiednio oznakowany poprzez umieszczenie właściwego znaku ostrzegawczego. Równie istotne jest właściwe ich zabezpieczenie – w taki sposób, by nie stwarzały żadnego zagrożenia dla osób przebywających w magazynie.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + piętnaście =