Naprawa, czy zakup nowej drukarki – co się bardziej opłaca?

Współczesne drukarki psują się dosyć często, ale czy jest to powód, by wymieniać je na nowy model? Niekoniecznie. Zawsze można skorzystać z oferty serwisu i naprawić szwankujący sprzęt. W porównaniu do zakupu nowego, to często opłacalna inwestycja, ponieważ koszty okazują się być o wiele niższe. Jaką decyzję podjąć i czym się  kierować?

Finanse na pierwszym miejscu

Zakup oryginalnego, nieużywanego sprzętu to koszt nawet kilku tysięcy złotych w zależności od funkcjonalności drukarki. W przypadku większych firm, gdzie używa się nawet kilku urządzeń, wydatki rosną kilkukrotnie. W związku z tym, naprawa drukarek wydaje się korzystnym rozwiązaniem. Tym bardziej, że usterka może okazać się niewielka, a tym samym cena naprawy niska. Warto jednak korzystać z serwisów sprawdzonych, które cieszą się dobrą opinią wśród klientów. Jeśli potrzebujemy uzyskać więcej informacji o tym, na czym polega przegląd drukarek, można je znaleźć np. pod poniższym linkiem: https://pc-net.pl/serwis-drukarek/.

Na tę sprawę można jednak spojrzeć z drugiej strony. Czasami usterka wymaga wymiany drogich części, które w porównaniu do zakupu nowego modelu są całkowicie nieopłacalne. W związku z tym, warto zdiagnozować problem i oszacować koszty naprawy. Jeśli nie przewyższają one ceny nowej drukarki, to warto wykorzystać ofertę serwisowania i przedłużyć jej żywotność nawet o kilka lat. W przeciwnym razie, gdy wymiana wyeksploatowanych części, jest bardzo droga, zabieg jest całkowicie nieopłacalny. Lepiej wtedy zainwestować w zakup innego produktu, najlepiej posiadającego gwarancję.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 18 =