Rozbudowa masy u psa – jakie czynności można podjąć

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Panuje przekonanie, że zdrowy pies to taki, który jest umięśniony. Odpowiednia tkanka mięśniowa jest równoznaczna z tym że pies jest w dobrej kondycji, dodatkowo zapobiega różnym urazom i kontuzjom, takim jak np. zerwanie więzadeł. Czasem jednak wskazana jest rozbudowa masy u psa – przyjrzyjmy się, jak można to zrobić.

Dużo ruchu, odpowiednia dieta i nie tylko

W prawidłowym rozwoju psa, w tym również w budowaniu tkanki mięśniowej podstawową rolę odgrywa ruch i odpowiednie żywienie. Ważne, by były one w odpowiednich ilościach i proporcjach, dostosowanych do budowy i możliwości czworonoga. Jeżeli psiak za mało się rusza, a za dużo je, skutkować to może nadwagą lub też niedowagą, gdy sytuacja jest odwrotna. Dlatego należy zachować odpowiednie proporcje. Czasami pupil mimo wielu starań właściciela, nie ma zbyt widocznej tkanki tłuszczowej, wtedy najczęściej odpowiedzialne za to są geny. Dobrym sposobem na rozwijanie mięśni jest pływanie, spacery po nierównych terenach, czy też ćwiczenia związane z utrzymaniem równowagi.

Kolejnym ważnym elementem jest zbilansowana dieta i utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Warto pozyskać wiedzę na ten temat i dostosować rodzaj podawanej karmy do zapotrzebowania ulubieńca. Gdy pomimo wielu starań właściciel czworonoga nie widzi efektów, warto wykorzystać suplementy dla psa na masę. Ich celem jest wspieranie budowy masy mięśniowej, a także zwiększenie wydajności i wytrzymałości mięśni. Produkty takie są polecane również w okresie rekonwalescencji po urazach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy rozmiar mebli ma wpływ na wystrój wnętrza?
Czy rozmiar mebli ma wpływ na wystrój wnętrza?
Niełatwe zadanie Odpowiednia aranżacja wnętrz wymaga dokładnego określenia własnych potrzeb, preferencji oraz dopasowania mebli do przestrzennych możliwości. Dla przeciętnego człowieka […]
Jakie korzyści płyną ze stosowania energii odnawialnej?
Jakie korzyści płyną ze stosowania energii odnawialnej?
Energia odnawialna zaczyna odgrywać coraz większa rolę we współczesnym świecie. Wszystko to za sprawą zasobów energetycznych, które coraz bardziej się […]
Krzesła czy hokery – co wstawić?
Krzesła czy hokery – co wstawić?
Wiosna to dobry czas na to, aby odświeżyć wnętrza naszych domów i mieszkań. Co jest teraz modne? Na co zwrócić […]