Jakie ekologiczne materiały można używać do opału?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

XXI wiek przyniósł ze sobą coraz większą świadomość ekologiczną, obejmującą coraz szersze rzesze ludzi. Sprawia to, że jesteśmy bardziej świadomi potrzeby ochrony środowiska i zwracamy na nią coraz większą uwagę. Dotyczy to wszystkich aspektów życia, w tym także kwestii tego, jakiego materiału opałowego używamy.

Nowoczesne materiały opałowe są coraz bardziej przyjazne środowisku. Sprzedawany dzisiaj węgiel, jest o wiele lepszej jakości niż ten sprzed 20 lat. Słabsze, niskokaloryczne gatunki węgla, są używane już w zasadzie jedynie w elektrowniach, które mają odpowiednio skonstruowane instalacje i filtry, dzięki którym szkodliwe substancje nie wydostają się na zewnątrz. Do użytku w gospodarstwach domowych przeznacza się ten, który gwarantuje niewielką ilość dymu, zawiera mniej siarki i szkodliwych olejów. Jednak coraz częściej węgiel wypierany jest przez inne materiały.

Pellet

Dobrym rozwiązaniem jest pellet. Powstały z trocin drzew materiał, to doskonałe rozwiązanie opałowe. Dzięki temu, że mieszkańcy przestawili się na piece na pellet Kielce zdołały się uporać z problemem smogu. Dzięki temu w stolicy województwa Świętokrzyskiego oddycha się zdecydowanie łatwiej i przyjemniej.

Ekogroszek

Druga możliwość, to groszek węglowy. Dzięki możliwościom, jakie daje ekogroszek workowany Bydgoszcz z roku na rok notuje coraz niższe wskazania urządzeń do pomiaru zawartości szkodliwych substancji w powietrzu. 

Zarówno jedno i drugie rozwiązanie, to doskonałe alternatywy dla węgla lub opalania drewnem, dzięki którym nasze gospodarstwo domowe nie przyczyni się do powszechnego w Polsce problemu smogu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak pozbyć się gryzoni z ogrodu?
Jak pozbyć się gryzoni z ogrodu?
Pięknie urządzony ogród to doskonała ozdoba każdego gospodarstwa domowego. Zadbana roślinność stanowi podstawę wyglądu naszej działki, dlatego ważna jest jej […]
Przydatne produkty do pielęgnacji paznokci
Przydatne produkty do pielęgnacji paznokci
Świetnie prezentujące się dłonie i paznokcie to marzenie każdej kobiety. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym są idealnym rozwiązaniem, ale nie […]
Jakie ładunki najlepiej przewozić drogą morską?
Jakie ładunki najlepiej przewozić drogą morską?
Transport różnych ładunków przeprowadza się zarówno drogą lądową, jak i powietrzną. Istnieje jednak jeszcze jedna forma transportu, a mianowicie przewożenie […]