Narzędzia ułatwiające pielęgnację konia

Dbanie o konia wymaga nie tylko czasu, ale również profesjonalnego sprzętu. Wszyscy hodowcy tych pięknych zwierząt są zgodni, że zadbany koń to szczęśliwy koń. Opieka nad zwierzęciem nie ogranicza się jedynie do karmienia i wypuszczania na wybieg. Aby dobrze to zadanie zrealizować, należy zaopatrzyć się w narzędzia weterynaryjne.

Prawidłowa pielęgnacja

Konie wymagają kompleksowej pielęgnacji. Należy zadbać o ich sierść, ogon, grzywę i co bardzo istotne – zęby i kopyta. Do każdego rodzaju pielęgnacji przeznaczone są profesjonalne narzędzia, które ułatwiają pracę i są bezpieczne dla zwierzęcia. Do szczotkowania sierści stosuje się zgrzebła, które usuwają brud i zanieczyszczenia, oraz szczotki ryżowe i włosiane.

By dobrze wyczesać grzywę i ogon, potrzebny jest grzebień. Na rynku dostępne są modele plastikowe i mocniejsze wykonane z metalu. Do korekcji kopyt używa się nożyc, kleszczy i pilników. Zaleca się, aby regularnie tarnikować zęby konia. Służą do tego specjalne pilniki. Przed rozpoczęciem można wypłukać resztki jedzenia, co znacznie ułatwi pracę. Użycie odpowiedniego sprzętu przyspiesza i ułatwia pielęgnację konia.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 1 =