W jakich sytuacjach warto wezwać lawetę?

Na drodze zdarzają się takie sytuacje, kiedy nie da się naprawić samochodu we własnym zakresie. Warto wezwać wtedy lawetę, która bezpiecznie usunie samochód z miejsca wypadku. Jest to obowiązkowe na ruchliwych drogach typu autostrada. W których sytuacjach warto wezwać lawetę? 

Wypadki i awarie 

Wypadki w Polsce na drogach zdarzają się bardzo często, a samochody są uszkadzane do tego stopnia, że jedynym wyjściem jest laweta. Nie pomoże wtedy nawet lina holownicza z uwagi na zniekształcony przód pojazdu. Jeśli przyda nam się pomoc drogowa Namysłów to miasto, w którym laweta szybko dostaje się na miejsce wypadku. Wszystko ze względu na świetną jakość usług profesjonalistów zajmujących się tą dziedziną. Dzięki niej bezproblemowo usunie się pojazd, który mocno hamuje ruch na drodze. Często jest to powodem nerwowych i konfliktowych sytuacji z innymi kierowcami. Powodem przestoju nie musi być wcale wypadek. Czasami samochód z niewyjaśnionych przyczyn nie chce ruszyć.

Transport pojazdów

Wiele firm udostępnia lawety w celu przewozu pojazdów. Nie musi to być spowodowane awarią lub wypadkiem. Po prostu laweta ma za cel sprowadzić samochód z zagranicy, czasami parę sztuk jednocześnie. Niektóre mogą przewieźć nawet kilka lub kilkanaście pojazdów naraz. W niektórych przypadkach mogą one sprowadzać nawet motocykle czy sprzęt rolniczy. 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =