Rzeki w Polsce idealne na spływ kajakowy

Kajakarstwo to zajęcie, które ma wielu miłośników. Wynika to z faktu, że może być wykonywane zarówno jako odskocznia od codzienności w weekendowe popołudnie, jak również hobby, któremu oddaje się całą swoją duszę. Wypożyczenie sprzętu nie jest drogie, nie trzeba mieć świetnej formy, aby możliwe było przepłynięcie niewymagającej trasy. Jest to też świetna możliwość obcowania z naturą.

 Spływy dla mniej i bardziej zaawansowanych

W Polsce można wskazać kilka rzek, których trudność różni się od siebie. Osoby posiadające już jakieś doświadczenie mogą wybrać się nad Obrę. Rzeka ta wydaje się spokojna, jednak w końcowym odcinku początkującemu może sprawiać nieco problemów. 

Dla zaczynających przygodę z tym sportem lepiej zdecydować się na spływ kajakowy Wdą – szlak ten jest stosunkowo łatwy, a dzięki szybkiemu nurtowi wiosłowanie nie jest ciężkie. Ci, którzy spędzili już wiele czasu z wiosłami w ręku i szukają dodatkowych wrażeń, mogą wybrać się na Dunajec. Ze względu na rwący nurt pływanie po nim możliwe jest wyłącznie dla osób z dużym doświadczeniem lub pod okiem instruktora.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =