Popularne kurorty narciarskie we Francji

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Francja to znakomite miejsce na wyjazdy na narty. W kraju tym znajdziemy mnóstwo cudownych kurortów i znakomicie przygotowanych tras narciarskich ulokowanych w Alpach i Pirenejach. Jakie kurorty należą do tych najlepszych?

Najlepsze ośrodki narciarskie we Francji

Tignes oraz Val d`Isere należą do najpiękniejszych terenów narciarskich na całym świecie. W ofercie tych kurortów znajdziemy ponad 300 km tras o różnym poziomie trudności, a także snowparki i SuperPipe. Dodatkowo, kolejka narciarska wywozi nas na wysokość 3032 m n.p.m. co czyni Tignes drugą najwyżej położona stacją w Europie.

Ośrodek oferuje mnóstwo atrakcji, w tym także takie jak nocowanie w mongolskiej jurcie lub nurkowanie pod lodem jeziora położonego na wysokości 2100 m n.p.m. Można to robić zarówno w dzień, jak i w nocy.

Dobrym pomysłem mogą okazać się również narty w Les Orres. Ośrodek oferuje nam aż 100 kilometrów tras o różnych poziomach trudności. Szczególnie ucieszą się tu bardziej zaawansowani narciarze, bo Les Orres to jeden z bardziej rozpoznawalnych ośrodków jeśli chodzi o trudne trasy narciarskie. Górna stacja wyciągu znajduje się na wysokości 2720 m n.p.m.

Nie można zapominać również o legendarnym ośrodku Alpe d`Huez. Miejsce to nazywane jest Wyspą Słońca, a sezon trwa tutaj od początku grudnia aż do końca kwietnia. Znajdziemy tu aż 250 km tras narciarskich, w tym najdłuższą w Europie trasę Sarenne, oferującą 16 km nieprzerwanej jazdy. Możemy zjeżdżać na niej także nocą. Taka atrakcja dostępna jest w każdą środę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie meble okażą się niezbędne w małej kuchni?
Jakie meble okażą się niezbędne w małej kuchni?
Wiele osób uważa, że ciekawie można urządzić jedynie dużą przestrzeń kuchenną. Ale czy rzeczywiście tak jest? Okazuje się, że jeżeli […]
Dlaczego warto rozpocząć planowanie ślubu z dużym wyprzedzeniem?
Dlaczego warto rozpocząć planowanie ślubu z dużym wyprzedzeniem?
Każdy, kto miał możliwość planować uroczystość ślubną, wie, że jest to ogromne wyzwanie. Kiedy dwie osoby obiecują sobie małżeństwo i […]
Dlaczego warto zatrudnić zewnętrzną księgowość do swojej firmy?
Dlaczego warto zatrudnić zewnętrzną księgowość do swojej firmy?
Profesjonalnie prowadzona księgowość to podstawa każdej działalności gospodarczej. Jest to zadanie niezwykle skomplikowane, a więc wymaga obszernej wiedzy i doświadczenia. […]