Popularne kurorty narciarskie we Francji

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Francja to znakomite miejsce na wyjazdy na narty. W kraju tym znajdziemy mnóstwo cudownych kurortów i znakomicie przygotowanych tras narciarskich ulokowanych w Alpach i Pirenejach. Jakie kurorty należą do tych najlepszych?

Najlepsze ośrodki narciarskie we Francji

Tignes oraz Val d`Isere należą do najpiękniejszych terenów narciarskich na całym świecie. W ofercie tych kurortów znajdziemy ponad 300 km tras o różnym poziomie trudności, a także snowparki i SuperPipe. Dodatkowo, kolejka narciarska wywozi nas na wysokość 3032 m n.p.m. co czyni Tignes drugą najwyżej położona stacją w Europie.

Ośrodek oferuje mnóstwo atrakcji, w tym także takie jak nocowanie w mongolskiej jurcie lub nurkowanie pod lodem jeziora położonego na wysokości 2100 m n.p.m. Można to robić zarówno w dzień, jak i w nocy.

Dobrym pomysłem mogą okazać się również narty w Les Orres. Ośrodek oferuje nam aż 100 kilometrów tras o różnych poziomach trudności. Szczególnie ucieszą się tu bardziej zaawansowani narciarze, bo Les Orres to jeden z bardziej rozpoznawalnych ośrodków jeśli chodzi o trudne trasy narciarskie. Górna stacja wyciągu znajduje się na wysokości 2720 m n.p.m.

Nie można zapominać również o legendarnym ośrodku Alpe d`Huez. Miejsce to nazywane jest Wyspą Słońca, a sezon trwa tutaj od początku grudnia aż do końca kwietnia. Znajdziemy tu aż 250 km tras narciarskich, w tym najdłuższą w Europie trasę Sarenne, oferującą 16 km nieprzerwanej jazdy. Możemy zjeżdżać na niej także nocą. Taka atrakcja dostępna jest w każdą środę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co zrobić, żeby poprawić komfort pracy w hali magazynowej?
Co zrobić, żeby poprawić komfort pracy w hali magazynowej?
Wiele firm działających w przemyśle posiada swoje własne hale magazynowe, w których składowane są zarówno materiały potrzebne do produkcji, jak […]
Zakupy spożywcze przez Internet – jak to wygląda?
Zakupy spożywcze przez Internet – jak to wygląda?
Robienie zakupów przez Internet jest przede wszystkim bardzo wygodne, ponieważ można je zrobić o dowolne porze bez konieczności wychodzenia z […]
Jak przygotować się na sesję ślubną?
Jak przygotować się na sesję ślubną?
Od wielu już lat zdecydowana większość Par Młodych decyduje się na zorganizowanie sesji ślubnej z udziałem profesjonalnego fotografa. Tłem dla […]