Kosmetyki do włosów – jakie cechy szczególnie są brane pod uwagę ich wyboru

Próbowałaś już wielu kosmetyków do włosów, ale wciąż nie widzisz poprawy? Z tego artykułu dowiesz się, jak wybrać idealne dla siebie kosmetyki do włosów, które wzmocnią je, nadają blasku i będą powodem uśmiechu na Twojej twarzy.

Na co zwracać uwagę wybierając kosmetyki do włosów?

Bardzo istotne przy wyborze odpowiednich kosmetyków do włosów jest określenie celu, jaki chce się osiągnąć. Inne kosmetyki sprawdzą się do włosów kręconych, a inne do włosów prostych. 

Na początku warto określić porowatość włosa. Co do zasady, im włosy są bardziej puszące się, tym są wyżej porowate. W zależności od porowatości włosa potrzebują one innej pielęgnacji.

Włosy niskoporowate

Włosy niskoporowate charakteryzują się tym, że się nie puszą, są gładkie i sprężyste. W pielęgnacji tego rodzaju włosów świetnie sprawdzą się produkty zawierające proteiny oraz humektanty.

Włosy średnioporowate

Najczęściej spotykany rodzaj włosów wśród Polek. Wyróżniają się luźniejszą łuską włosa, dzięki czemu produkty łatwo mogą wniknąć w głąb struktury włosa. Dobrze sprawdzi się na tego rodzaju włosy odżywczy krem do włosów marki Kerastase, który głęboko je nawilża.

Włosy wysokoporowate

Dość oporne na stylizację włosy. Można mieć naturalne włosy wysokoporowate lub uzyskać taki stopień porowatości w wyniku działania na nie wysoką temperaturą np. poprzez prostowanie włosów. Do tego rodzaju włosów doskonale sprawdzą się kosmetyki z dużą dawką emolientów, jak np. maska do zniszczonych włosów marki Kerastase. 

Kosmetyki do włosów – podsumowanie

Zanim wybierzesz odpowiednie kosmetyki do włosów, spróbuj określić porowatość swoich włosów. Na tej podstawie będziesz mogła dobrać optymalne kosmetyki do swojej porowatości, które pomogą Ci uzyskać określone efekty.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − czternaście =