Jakie auta przyjmują skupy?

Posiadacze bardzo starych i zniszczonych samochodów mają spory problem jeśli chodzi o ich sprzedaż. Zazwyczaj trudno jest znaleźć klienta i auto stoi przez długie miesiące na parkingu, niszczejąc jeszcze bardziej. Ostatecznie kończy się to tak, że pojazd ląduje na złomowisku i właściciel nie otrzymuje za niego więcej, niż kilkuset złotych – po cenie złomu. Na szczęście można odzyskać sporo więcej środków, jeżeli oddamy auto do tak zwanego skupu samochodów używanych. Jakie rodzaje aut możemy tam odprowadzić?

Pojazdy osobowe

Praktycznie każdy skup aut przyjmuje samochody osobowe. Mogą one nie posiadać ważnych badań technicznych, mieć dziury w progach i podłodze, mocno zniszczony lakier, albo nawet być po wypadku. Grunt, by posiadały jeszcze jakąś ilość dobrych części, które można sprzedać. Właśnie z tego utrzymują się bowiem skupy, na tym zarabiają i dzięki temu są w stanie wypłacić nam za pojazd więcej środków, niż typowe złomowisko. Tam wszystkie elementy z tworzyw sztucznych są utylizowane, a goła skorupa metalowa zgniatana i wysłana prosto do przetopienia w hucie.

Inne rodzaje pojazdów

Jednak jak się okazuje, istnieją również miejsca takie jak skup aut ciężarowych, dostawczych, autobusów, maszyn budowlanych, rolniczych i tak dalej. Często przyjmowane są tam również auta osobowe, oferta jest po prostu rozszerzona o dodatkowe rodzaje pojazdów. Jeżeli posiadamy takiego rodzaju pojazd i chcemy się go pozbyć, wystarczy wyszukać jeden z powyższych punktów w najbliższej okolicy.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + pięć =