Jakich elementów używa się przy montowaniu kabli?

Dobra instalacja elektryczna to taka, która jest trwała oraz wykonana przy użyciu najnowszych i najlepszych standardów. Montowanie okablowania czy poszczególnych urządzeń w instalacji jest bardzo ważne, ponieważ obecnie jest wiele różnych technicznych udogodnień oraz systemów, na przykład inteligentne sterowanie w domu czy budynku publicznym (szpital, hotel itp.), które wymagają nowoczesnego sprzętu oraz umiejętności. Co przydaje się w trakcie montażu? Co oferują producenci systemów montażowych?

Uchwyty montażowe

Podstawą podczas montażu okablowania są uchwyty montażowe. Można je podzielić na uchwyty płaskie oraz okrągłe. Są one używane w momencie wykonywania prac tynkarskich, żeby przytrzymać kabel na odpowiedniej wysokości na ścianie czy suficie. Najważniejsze co warto wiedzieć, to fakt, iż każdy uchwyt posiada swój rozmiar.

Trzeba zatem dopasować go do grubości danego kabla. Różnica między płaskimi a okrągłymi uchwytami polega na ich zastosowaniu. Okrągłe są najczęściej polecane do instalacji TV/SAT, systemów alarmowych itp., natomiast drugi rodzaj uchwytów nadaje się do kabli instalacji elektrycznej (gniazdka).

Inne akcesoria

Warto zainteresować się też innymi akcesoriami. Tuleje do kabli przydają się kiedy trzeba docisnąć przewód do danego elementu, na przykład do dławika. Umieszcza się je wtedy pomiędzy pierścień dociskowy a podkładkę. Nie bez znaczenia jest też użycie przepustów kablowych HV, takich jak te: https://www.bhjanecki.pl/przepusty-typ-hv-c-28.html. Ten typ przepustu jest wykonany z tworzywa sztucznego i może być wykorzystywany w bardzo niskich temperaturach.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − trzynaście =