Jaki rower kupić?

Czym kierować się przy zakupie rowerów górskich?

Rower to pojazd, którym można poruszać się po różnym terenie. W sprzedaży znaleźć można wiele modeli, dostosowanych do jazdy po asfaltowych drogach, miejskich ulicach lub bezdrożach. Planując wyprawy w trudny i nierówny teren, najlepiej zdecydować się na rower górski. Tego rodzaju pojazdy wyposażone są przede wszystkim w stabilną ramę zapewniającą bezpieczeństwo podczas jazdy, amortyzatory poprawiające komfort jazdy oraz wydajne tarczowe hamulce.

Wśród modeli, na które warto zwrócić uwagę znajduje się merida big .seven 40-d. Podstawową zaletą tego roweru jest dobry stosunek jakości do ceny. W rowerze tym producent zastosował ramę wykonaną z lekkiego i wytrzymałego stopu aluminium używanego w przemyśle lotniczym. Model ten sprzedawany jest z kołami w rozmiarze 27,5 cala. Dobry komfort jazdy w trudnym terenie zapewnia przedni amortyzator, a także precyzyjny system 27 biegów.

Jak kupować rower szosowy?

Szukając roweru, przeznaczonego do jazdy po utwardzonych drogach najlepiej zdecydować się na model przeznaczony do jazdy szosowej. Dobre rowery szosowe powinny być wyposażone w ramę wykonaną z lekkich materiałów i duże koła, o cienkich oponach umożliwiające rozwijanie dużych prędkości. Charakterystyczną cechą rowerów szosowych jest wygięta kierownica pozwalająca przyjmować pozycję zmniejszającą opory powietrza. Kupując rower szosowy, należy zwrócić uwagę również na rodzaj i wydajność hamulców.

Wśród modeli, na których zakup warto rozważyć znajdują się rowery cube cross race. Modele te mają odpowiednio wyprofilowaną aluminiową ramę wymuszającą przyjmowanie aerodynamicznej pozycji podczas jazdy. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewnia karbonowy widelec oraz sprawdzone hamulce. Całość uzupełnia niezawodny system przełożeń dający rowerzyście pełną kontrolę nawet przy dużych prędkościach.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =