Jak zadbać o odpowiednią oprawę wesela?

Wesele to dla dwojga zakochanych w sobie osób jeden z najważniejszych dni w życiu. Dlatego też warto zadbać o atrakcyjną oprawę tej uroczystości, tak aby na długo zapadła w pamięci wszystkich zaproszonych gości. Kluczowe znaczenie ma oczywiście odpowiednie udekorowanie sali, wybranie smacznych potraw i szlachetnych trunków, a także załatwienie świetnie grającego na żywo zespołu muzycznego (ewentualnie DJ-a). Poza tym warto pamiętać, że nawet drobiazgi decydują o atmosferze imprezy.

Postawmy na konkretny styl

Organizując wesele, trzeba w pierwszej kolejności zarezerwować wystarczająco rozległą salę bankietowo-taneczną, idealnie dostosowaną pod względem przestrzeni do liczby gości. Kolejnym istotnym elementem przygotowań jest jej udekorowanie w wybranym stylu. Jeśli np. zdecydujemy się na styl klasyczny, to wówczas nie powinno zabraknąć kolorowych balonów wypełnionych helem, wstążek, serpentyn, girland, lampionów i białych, eleganckich obrusów. Z kolei styl rustykalny wymaga zastosowania ozdób wykonanych z naturalnych materiałów występujących w przyrodzie. Może to być np. księga gości na ślub w bambusowej okładce, wiklinowy kosz z owocami, dębowy pieniek pełniący rolę krzesła, jutowy obrus, mosiężny świecznik, stara beczka, papierowa latarnia czy zegar vintage.

W kwestii menu zaleca się natomiast zatrudnienie profesjonalnej firmy cateringowej, która zajmie się przyrządzeniem wskazanych przez nas potraw z wysokiej jakości składników. Dostarczy również alkohol w postaci wódki, wina, piwa oraz opcjonalnie whisky bądź brandy. Ostatni istotny element oprawy to muzyka. Musi być ona przede wszystkim dopasowana do upodobań gości w zróżnicowanym wieku. Opcje są dwie – kapela weselna z żywymi instrumentami lub DJ puszczający utwory z odtwarzacza.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 2 =