Jak nauczyć dziecko angielskiego poprzez zabawę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Znajomość języków w dzisiejszych czasach jest już normą. Języki obce umożliwiają porozumiewanie się w obcym kraju, warunkują zdobycie dobrej pracy, ułatwiają zrozumienie obcojęzycznych informacji w codziennym życiu. Językiem, który jest najbardziej powszechny i praktycznie można porozumieć się w nim w każdym kraju, jest język angielski.

Nie każdemu łatwo przychodzi nauka ale jeśli edukację rozpocznie się od najmłodszych lat, z pewnością szybciej i efektywniej możliwe będzie zdobycie podstaw, niezbędnych do porozumiewania się.

Dlaczego warto uczyć dzieci języków obcych?

Przede wszystkim, udowodniono, że małemu dziecku łatwiej przyswoić podstawowe elementy drugiego języka. Z wiekiem te możliwości maleją. Cechą charakterystyczną małych dzieci jest fakt nieświadomego przyswajania wiedzy. Organizm młodego człowieka został tak skonstruowany, aby pochłonąć i przetworzyć jak najwięcej nowych informacji. Dorośli uczą się świadomie, często wkładając w naukę wiele wysiłku.

Czy warto uczyć dziecko przez zabawę?

Zabawa sprzyja nauce spontanicznej, nieświadomej. Interakcje z drugim człowiekiem, często podczas organizowanych zabaw sprzyja zdobywaniu wiedzy. Można bawić się w kalambury.Dzieci muszą zgadnąć o jakie angielskie słowo chodzi, obserwując prezentującą je osobę

. Kolejny pomysł to kolorowanie obrazka zgodnie z opisem nauczyciela. Tworzenie sytuacji w sklepie, w kinie, w szkole pozwala dziecku nauczyć się niezbędnych fraz. Inne ciekawe produkty do ułatwiania dziecku naukę angielskiego dostępne są na https://bookids.pl/.

Świetnie sprawdzają się prośby wykonania danej czynności po angielsku. Poszerzaniu wiedzy sprzyja oglądanie bajek lub czytanie książeczek anglojęzycznych, takich jak seria lift-the-flap, która podaje odpowiedzi na często zadawane przez dzieci pytania.

Nauka języka jest niezwykle ważna w dzisiejszych czasach. Świadomy rodzic powinien zadbać o edukację językową swojej pociech od najmłodszych lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak połączyć w aranżacji wnętrz modę i funkcjonalność?
Jak połączyć w aranżacji wnętrz modę i funkcjonalność?
Stale zmieniające się trendy dekoratorskie często motywują nas do wprowadzenia zmian w wystroju mieszkań. Czasami wystarczy drobny element, by diametralnie […]
Jak i dlaczego warto opanować technikę szycia ubrań?
Jak i dlaczego warto opanować technikę szycia ubrań?
Wiele osób potrafi wykonać podstawowe prace krawieckie we własnym zakresie w zaciszu domowym. Wystarczy im do tego igła i nitka. […]
Czujniki – do czego służą i jakie mają zastosowanie
Czujniki – do czego służą i jakie mają zastosowanie
Automatyka przemysłowa odgrywa obecnie bardzo ważną rolę we wszelkich zakładach produkcyjnych. Dzięki niej procesy technologiczne przebiegają bowiem optymalnie szybko, a […]