Jak nauczyć dziecko angielskiego poprzez zabawę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Znajomość języków w dzisiejszych czasach jest już normą. Języki obce umożliwiają porozumiewanie się w obcym kraju, warunkują zdobycie dobrej pracy, ułatwiają zrozumienie obcojęzycznych informacji w codziennym życiu. Językiem, który jest najbardziej powszechny i praktycznie można porozumieć się w nim w każdym kraju, jest język angielski.

Nie każdemu łatwo przychodzi nauka ale jeśli edukację rozpocznie się od najmłodszych lat, z pewnością szybciej i efektywniej możliwe będzie zdobycie podstaw, niezbędnych do porozumiewania się.

Dlaczego warto uczyć dzieci języków obcych?

Przede wszystkim, udowodniono, że małemu dziecku łatwiej przyswoić podstawowe elementy drugiego języka. Z wiekiem te możliwości maleją. Cechą charakterystyczną małych dzieci jest fakt nieświadomego przyswajania wiedzy. Organizm młodego człowieka został tak skonstruowany, aby pochłonąć i przetworzyć jak najwięcej nowych informacji. Dorośli uczą się świadomie, często wkładając w naukę wiele wysiłku.

Czy warto uczyć dziecko przez zabawę?

Zabawa sprzyja nauce spontanicznej, nieświadomej. Interakcje z drugim człowiekiem, często podczas organizowanych zabaw sprzyja zdobywaniu wiedzy. Można bawić się w kalambury.Dzieci muszą zgadnąć o jakie angielskie słowo chodzi, obserwując prezentującą je osobę

. Kolejny pomysł to kolorowanie obrazka zgodnie z opisem nauczyciela. Tworzenie sytuacji w sklepie, w kinie, w szkole pozwala dziecku nauczyć się niezbędnych fraz. Inne ciekawe produkty do ułatwiania dziecku naukę angielskiego dostępne są na https://bookids.pl/.

Świetnie sprawdzają się prośby wykonania danej czynności po angielsku. Poszerzaniu wiedzy sprzyja oglądanie bajek lub czytanie książeczek anglojęzycznych, takich jak seria lift-the-flap, która podaje odpowiedzi na często zadawane przez dzieci pytania.

Nauka języka jest niezwykle ważna w dzisiejszych czasach. Świadomy rodzic powinien zadbać o edukację językową swojej pociech od najmłodszych lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wygląda zaawansowany kurs nurkowania?
Jak wygląda zaawansowany kurs nurkowania?
Nurkowanie to jeden z najbardziej ekscytujących sportów. Mnóstwo osób posiadających już jakieś doświadczenie na tej płaszczyźnie decyduje się na wzięcie […]
Kiedy szczególnie powinniśmy zadbać o włosy?
Kiedy szczególnie powinniśmy zadbać o włosy?
Chcąc cieszyć się mocnymi i pięknymi włosami należy dobrze przyłożyć się do ich pielęgnacji. Koloryzacja, suszenie, prostowanie i stylizacja osłabiają […]
Jaką lampę wybrać do własnej sypialni?
Jaką lampę wybrać do własnej sypialni?
Przy okazji aranżacji mieszkania, każdy kto się tego podejmuje, stoi przed umeblowaniem takich pomieszczeń jak salon, kuchnia czy sypialnia. Często […]