Jak dobrać odpowiednie pieluchy dla dziecka?

Przyjście na świat dziecka to jedno z najpiękniejszych wydarzeń w życiu rodziców. Wraz z radością przychodzi jednak obowiązek opieki nad maleństwem, w tym uciążliwe wstawanie w nocy czy wymiana brudnych pieluszek. Dobór tych ostatnich może wprawić rodziców w pewien kłopot.

Jedno- czy wielorazowe?

Pieluchy jednorazowe są zwykle pierwszym skojarzeniem rodziców, jednak istnieją również alternatywy. Używanie pieluszek wielorazowych jest tańsze, a przy tym bardziej ekologiczne. Noworodek zużywa średnio dziesięć pieluszek jednorazowych na dobę. Kupując pieluszki wielorazowe rodzic nie musi martwić się o codzienne wynoszenie śmieci – pieluchy wystarczy wyprać. To duże odciążenie zarówno budżetu, jak i naszej planety, gdyż nie produkuje się w ten sposób ton śmieci. Pieluchy jednorazowe często też mogą odparzyć delikatną skórę dziecka. Nowoczesne pieluszki wielorazowe nie są też kłopotliwe w czyszczeniu, pierze się je łatwo i szybko. W niczym nie przypominają tradycyjnych pieluch z tetry.

Dobrym wyborem jest pieluszka kieszonka. Posiada kieszonkę, w którą wkłada się specjalne, również wielorazowe, chłonne wkładki. Oba elementy można w razie potrzeby wyprać. Takie pieluszki są też wygodne dla dziecka, zabezpieczają ubranko przed wilgocią oraz są stworzone z tkanin, które oddychają i zapewniają uczucie suchości. Koszt pieluszek wielorazowych szybko się zwraca, a ich zakładanie i wymiana jest równie prosta jak tych jednorazowych. Dodatkowo można je wykorzystać również przy kolejnych dzieciach.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × jeden =