Jak dobrać odpowiednie pieluchy dla dziecka?

Przyjście na świat dziecka to jedno z najpiękniejszych wydarzeń w życiu rodziców. Wraz z radością przychodzi jednak obowiązek opieki nad maleństwem, w tym uciążliwe wstawanie w nocy czy wymiana brudnych pieluszek. Dobór tych ostatnich może wprawić rodziców w pewien kłopot.

Jedno- czy wielorazowe?

Pieluchy jednorazowe są zwykle pierwszym skojarzeniem rodziców, jednak istnieją również alternatywy. Używanie pieluszek wielorazowych jest tańsze, a przy tym bardziej ekologiczne. Noworodek zużywa średnio dziesięć pieluszek jednorazowych na dobę. Kupując pieluszki wielorazowe rodzic nie musi martwić się o codzienne wynoszenie śmieci – pieluchy wystarczy wyprać. To duże odciążenie zarówno budżetu, jak i naszej planety, gdyż nie produkuje się w ten sposób ton śmieci. Pieluchy jednorazowe często też mogą odparzyć delikatną skórę dziecka. Nowoczesne pieluszki wielorazowe nie są też kłopotliwe w czyszczeniu, pierze się je łatwo i szybko. W niczym nie przypominają tradycyjnych pieluch z tetry.

Dobrym wyborem jest pieluszka kieszonka. Posiada kieszonkę, w którą wkłada się specjalne, również wielorazowe, chłonne wkładki. Oba elementy można w razie potrzeby wyprać. Takie pieluszki są też wygodne dla dziecka, zabezpieczają ubranko przed wilgocią oraz są stworzone z tkanin, które oddychają i zapewniają uczucie suchości. Koszt pieluszek wielorazowych szybko się zwraca, a ich zakładanie i wymiana jest równie prosta jak tych jednorazowych. Dodatkowo można je wykorzystać również przy kolejnych dzieciach.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście + czternaście =