Jak dbać o codzienną dietę?

Dbanie o kondycję i dietę jest w ostatnim czasie często poruszanym problemem. Ludzie są coraz bardziej świadomi zagrożeń płynących z braku aktywności fizycznej oraz nieodpowiedniego odżywiania się.

Zdrowa dieta – zdrowe ciało

Żeby się zdrowo odżywiać nie trzeba przechodzić na specjalne, dokładnie ustalone diety. Konieczne jest tylko przestrzeganie kilku zasad. Bez pomocy dietetyka możemy wyeliminować z jadłospisu produkty zawierające dużą ilość tłuszczu, słodycze, czy fast-foody. Powinno się je zastąpić porcją świeżych warzyw i owoców.

Co jeść, a czego nie?

Jak zostało wspomniane wcześniej, by nasza dieta była zdrowsza należy zrezygnować z tłuszczów (zwłaszcza zwierzęcych, które lepiej zamienić na roślinne) i słodyczy – cukier można uzupełnić owocami lub miodem dodanym do herbaty. Warto też unikać przekąsek słonych, mięsa czerwonego i przetworzonych produktów mięsnych. Dobrze jest natomiast jeść: pełnoziarniste produkty zbożowe, orzechy i migdały, ryby, rośliny strączkowe, jaja i oczywiście owoce i warzywa.

W codziennej diecie istotne jest też to, co się pije. Najlepsza jest czysta woda, ale można też wzbogacić jadłospis o herbatę (zwłaszcza zieloną, czerwoną oraz owocowe i ziołowe) lub świeże soki owocowe. Trzeba pamiętać o wypijaniu około 2 litrów płynów dziennie. Tak jak rodzaj posiłków liczy się również ich ilość. Powinno się jeść 4-5 posiłków dziennie, w równych 3-4 godzinnych odstępach. Między posiłkami nie powinno się podjadać.

Rozwiązania dla zabieganych

Nie każdy ma czas przyrządzać tyle posiłków każdego dnia. Czasem także urozmaicenie jadłospisu sprawia nam problem. W takim wypadku pomogą firmy oferujące catering dietetyczny. Dzięki temu nie musimy się martwić, że możemy jeść to, co przygotowuje się 5 minut, bo na więcej nie mamy czasu.

A co z osobami nie jedzącymi mięsa? Czy można zamówić catering dietetyczny wegetariański? Oczywiście, że tak! Jak wiele lokali gastronomicznych, firmy cateringowe dostosowują się do potrzeb każdego klienta.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem − jeden =