Jak dbać o codzienną dietę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dbanie o kondycję i dietę jest w ostatnim czasie często poruszanym problemem. Ludzie są coraz bardziej świadomi zagrożeń płynących z braku aktywności fizycznej oraz nieodpowiedniego odżywiania się.

Zdrowa dieta – zdrowe ciało

Żeby się zdrowo odżywiać nie trzeba przechodzić na specjalne, dokładnie ustalone diety. Konieczne jest tylko przestrzeganie kilku zasad. Bez pomocy dietetyka możemy wyeliminować z jadłospisu produkty zawierające dużą ilość tłuszczu, słodycze, czy fast-foody. Powinno się je zastąpić porcją świeżych warzyw i owoców.

Co jeść, a czego nie?

Jak zostało wspomniane wcześniej, by nasza dieta była zdrowsza należy zrezygnować z tłuszczów (zwłaszcza zwierzęcych, które lepiej zamienić na roślinne) i słodyczy – cukier można uzupełnić owocami lub miodem dodanym do herbaty. Warto też unikać przekąsek słonych, mięsa czerwonego i przetworzonych produktów mięsnych. Dobrze jest natomiast jeść: pełnoziarniste produkty zbożowe, orzechy i migdały, ryby, rośliny strączkowe, jaja i oczywiście owoce i warzywa.

W codziennej diecie istotne jest też to, co się pije. Najlepsza jest czysta woda, ale można też wzbogacić jadłospis o herbatę (zwłaszcza zieloną, czerwoną oraz owocowe i ziołowe) lub świeże soki owocowe. Trzeba pamiętać o wypijaniu około 2 litrów płynów dziennie. Tak jak rodzaj posiłków liczy się również ich ilość. Powinno się jeść 4-5 posiłków dziennie, w równych 3-4 godzinnych odstępach. Między posiłkami nie powinno się podjadać.

Rozwiązania dla zabieganych

Nie każdy ma czas przyrządzać tyle posiłków każdego dnia. Czasem także urozmaicenie jadłospisu sprawia nam problem. W takim wypadku pomogą firmy oferujące catering dietetyczny. Dzięki temu nie musimy się martwić, że możemy jeść to, co przygotowuje się 5 minut, bo na więcej nie mamy czasu.

A co z osobami nie jedzącymi mięsa? Czy można zamówić catering dietetyczny wegetariański? Oczywiście, że tak! Jak wiele lokali gastronomicznych, firmy cateringowe dostosowują się do potrzeb każdego klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak i dlaczego warto opanować technikę szycia ubrań?
Jak i dlaczego warto opanować technikę szycia ubrań?
Wiele osób potrafi wykonać podstawowe prace krawieckie we własnym zakresie w zaciszu domowym. Wystarczy im do tego igła i nitka. […]
Kiedy należy wykonać tłumaczenie przysięgłe?
Kiedy należy wykonać tłumaczenie przysięgłe?
Tłumaczenie różnego rodzaju pism, dokumentów oraz wielu innych treści o poważnej wartości, wymaga przede wszystkim doskonałej znajomości danego języka, na […]
Ile się czeka na zrobienie rezonansu magnetycznego?
Ile się czeka na zrobienie rezonansu magnetycznego?
Rezonans magnetyczny to precyzyjne badanie, które daje możliwość specjalistycznej diagnostyki narządów wewnętrznych. Jest nieinwazyjne i bezbolesne, jednak wykonanie go wymaga […]