Co zrobić, gdy ma się zaciągnięty kredyt we frankach z niekorzystną ratą?

Kredyty hipoteczne udzielane w obcej walucie, a w szczególności we frankach były bardzo popularne kilkanaście lat temu. Umowy, które były podpisywane przez klientów zawierały niedozwolone postanowienia, które kształtowały prawa i obowiązki kredytobiorców w sposób, który rażąco naruszały ich interesy. Dodatkowo nie byli oni informowani o rzeczywistym ryzyku kursowym, które znacząco mogło zmienić wysokość miesięcznych rat kredytu.

Z jakich form pomocy mogą skorzystać „frankowicze”?

Osoby posiadające kredyt we frankach mogą skorzystać z dwóch rozwiązań: wnioskować o usunięcie z podpisanej umowy niedozwolonych klauzul lub o unieważnienie całej umowy kredytowej. Jeśli sąd przychyli się do wniosku i rozpatrzy go pozytywnie kredytobiorca może zaoszczędzić równowartość sięgającą nawet kilkuset tysięcy złotych. Kredyt zostanie przewalutowany na złotówki, a jego spłata będzie kontynuowana w polskiej walucie przy uwzględnieniu nadwyżki wpłaconej do tej pory przez kredytobiorcę.

W tej sprawie o pomoc warto zwrócić się do profesjonalnej kancelarii, która będzie reprezentować interesy swojego klienta, znajdzie dla niego optymalne rozwiązanie i zwiększy szanse na osiągnięcie sukcesu. Dzięki pełnomocnictwom prawnicy mogą reprezentować swojego kontrahenta na każdym etapie postępowania. Warto zapoznać się z ofertą dostępną np. na stronie https://sp-legal.pl/sprawy-frankowe/, aby zdobyć więcej przydatnych informacji w tym temacie. Osoba zwracająca się o pomoc do kancelarii prawnej może liczyć na indywidualne podejście do każdego przypadku i dokładną analizę konkretnego przypadku.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × cztery =