Najzdrowsze herbaty i ich właściwości

Herbata to znakomity napój dla osób lubiących wieczorne, zaciszne degustowanie się nią. Oprócz swoich ciekawych walorów smakowych posiada również swoje znakomite właściwości zdrowotne. Rozpoczynając od herbat ziołowych wyróżnia się ich setki rodzajów i każda pozytywnie wpływa na zdrowie człowieka. Aromat zamknięty w odpowiednie zaparzonej mieszance suszonych roślin oraz wody działa pozytywnie na układ nerwowy, łagodzi niestrawności oraz jest świetnym sposobem na polepszenie nastroju.

 

Herbata jaśminowa biała

Połączenie aromatyzowanych kwiatami liści ręcznie zwijanych w kulki, które podczas zaparzania rozwijają się są znakomitym sposobem na ukojenie zszarganych nerwów. Właściwości herbaty białej jaśminowej pozwalają na kontrolowanie poziomu cukru i cholesterolu w organizmie. Pita regularnie bez cukru jest odpowiedzialna za oczyszczanie zębów z kamienia nazębnego. Posiada właściwości antynowotworowe oraz spowalnia proces starzenia się skóry.

Herbata zielona oolong

Smocza herbata, bo tak nazywana jest herbata zielona oolong przyjechała z Chin do Polski wiele lat temu. Już wtedy poznano jej dobroczynne właściwości zdrowotne jakimi są pozytywne wpływanie herbaty na pobudzenie oraz koncentrację. Pijąc herbatę regularnie można liczyć na zwiększenie odporności organizmu. Łagodzi stres, zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory. Znakomicie działa na układ krążenia. Regularnie spożywana może zapobiegać chorobom serca. Polecana jest osobom, które zmagają się z alergią i innymi problemami skórnymi.

Herbata jaśminowa oraz herbata oolong jest znakomitym lekarstwem, którego cena nie przekracza kilkunastu złotych. Należy mieć je zawsze w domowych szafkach aby korzystać z ich dobroczynnych właściwości.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × jeden =