Co zamiast sofy można wstawić w salonie

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie w nim podejmujemy naszych gości, spędzamy czas z rodziną po pracy, niekiedy oglądamy również telewizję. Dlatego każdy z nas dąży do tego, by było tam po prostu wygodnie. Przez wiele lat w salonie gościły głównie duże sofy. Dziś jednak powoli się to zmienia, ponieważ jej miejsce zastępuje narożnik.

Dlaczego narożnik jest bardziej praktyczny?

Narożnik to bez wątpienia meble bardzo praktyczny. Przede wszystkim zmieścić się może na nim całkiem spora grupa osób. Oczywiście wszystko zależy przede wszystkim od tego, jak duży wybierzemy, ale ich rozmiary potrafią być naprawdę spore. Na narożniku można się zatem wygodnie położyć, a ktoś inny może w drugim kącie siedząc coś sobie oglądać. Plusem jest także to, że narożniki bardzo często mają również schowki na kołdrę czy też na poduszki. Można w nich zatem zmieścić awaryjny zestaw pościeli na przyjazd niespodziewanych gości, którzy niejednokrotnie nas zaskakują.
Dziś narożniki można zakupić praktycznie w każdym sklepie meblowym.

Największą popularnością cieszą się zdecydowanie narożniki rozkładane. Funkcja spania sprawia, że salon nocą może zmienić się w sypialnię dla gości. Oczywiście kupując narożnik, warto dopasować go idealnie do pomieszczenia, by nie przesłaniał on po postawieniu przykładowo grzejnika. Poza tym, powinien pasować on również na jakąś ścianę, by zostawić miejsce także na inne meble. Narożniki bardzo często są tapicerowane i to na nie zdecydowanie warto stawiać. Można je bowiem wyprać bądź też po jakimś czasie zmienić im obicie.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − dwanaście =