Jak wybrać dobre rolety?

Dobre rolety to produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb, a także gustu konsumenta. Na rynku dostępnych jest kilka ciekawych modeli,, począwszy od gładkich, przez rolety 3D, aż po te rzymskie czy austriackie. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Czym zasłonić okna?

Obecnie bardzo modne są rolety typu dzień-noc, które można znaleźć na https://rolety.eu/. W zależności od ich ustawienia dostosowuje się ilość światła słonecznego, wpadającego do wnętrza. Wciąż chętnie stosowane są też modele wykonane z gładkiego lub plisowanego materiału. W przypadku tego ostatniego rozwiązania możliwe jest zwijanie produktu nie tylko do góry, ale również do dołu.

W klasycznie urządzonych pomieszczeniach najlepiej prezentują się rolety rzymskie, a jeżeli komuś zależy na jeszcze efektywniejszym odwzorowaniu stylistyki dawnych dworów, warto zwrócić uwagę na modele austriackie. Do nowoczesnej aranżacji pasują natomiast mini rolety, cenione również przez wzgląd na prosty montaż do ramy okna.

Kolorystyka rolet

Rolety powinny komponować się z aranżacją, co nie oznacza, że muszą zniknąć na tle ściany. Przeciwnie, dobry efekt uzyskuje się poprzez wybór wyrazistego akcentu kolorystycznego. Warto jednak pamiętać, że jasne rolety mogą przepuszczać więcej światła słonecznego. Bywa to męczące zwłaszcza w upalne letnie dni. Popularnym rozwiązaniem jest wybór rolet w podobnej tonacji co farby na ścianie, nie jest to jednak obowiązująca zasada. Ciekawie prezentują się natomiast kolorowe lub wzorzyste modele, stosowane zwłaszcza w pokoju dziecięcym, sypialni czy kuchni.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − dziesięć =