Co wchodzi w skład drukarki 3D?

Drukarki 3D to jedna z najpopularniejszych nowych technologii. Drukarka 3D to urządzenie służące do tworzenia trójwymiarowych obiektów bryłowych z modelu cyfrowego. Drukarka bazuje na technologii wytwarzania addytywnego, gdzie obiekty budowane są warstwowo od dołu obszaru roboczego.

Co wchodzi w skład drukarki 3D?

Drukarka 3D to w zasadzie komputer z robotycznym ramieniem, które buduje obiekty z plastiku lub innych materiałów. Drukarka działa poprzez układanie warstwy po warstwie materiału, aż obiekt będzie kompletny. Drukarka może być wykonana z metalu, plastiku lub nawet włókna węglowego. Używają filamentów do drukarek 3D które są wprowadzane do drukarki. Filamenty przypominają małe rolki plastikowej nici, a każdy kolor reprezentuje inny materiał.

Podstawowe elementy większości drukarki 3D

Łóżko drukujące – To tutaj obiekt jest budowany. Zazwyczaj jest ono podgrzewane, aby tworzywo sztuczne przylegało do niego podczas chłodzenia, ale może być również chłodzone wodą lub powietrzem. Łóżko drukujące może poruszać się w górę i w dół, dzięki czemu różne części obiektu mogą być drukowane na różnych poziomach.

Głowica drukująca – To jest miejsce, w którym rzeczy zaczynają się robić interesujące! Głowica drukująca porusza się tam i z powrotem przez warstwy w trakcie ich układania, więc nie musi się przemieszczać, gdy wszystko jest już zbudowane (co byłoby niemożliwe). Posiada również kilka dysz, które rozpylają roztopiony plastik z bardzo dużą prędkością, dzięki czemu każda warstwa łączy się idealnie z tymi poniżej.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy − jeden =