Co jest potrzebne na basenie?

Pływanie to zdecydowanie jedna z najbardziej przyjemnych form aktywności fizycznej. W trakcie tego rodzaju wysiłku znakomicie rozwijamy różne mięśnie naszego ciała (m.in. pleców, rąk i brzucha), nie obciążając jednocześnie kręgosłupa. Ponadto w krótkim czasie pozbywamy się zbędnych kilogramów i w znacznym stopniu redukujemy cellulit (kobiety). Przed wybraniem się na pływalnię musimy jednak skompletować odpowiedni ekwipunek – nie można zapomnieć zwłaszcza o kąpielówkach męskich na basen lub damskim kostiumie jednoczęściowym. 

Wymagany strój i przydatne akcesoria

Najważniejszą rzeczą, jaką trzeba ze sobą zabrać na basen, jest oczywiście właściwy strój kąpielowy. Powinien on być odporny na szkodliwe działanie chloru oraz promieni UV, a także nie może krępować naszych ruchów. Paniom zaleca się spakowanie jednoczęściowego kostiumu, który idealnie wręcz nadaje się na krytą pływalnię. Z kolei panowie mogą wybierać między zwykłymi slipami i kąpielówkami z dłuższą nogawką (luźne spodenki nie są zbyt mile widziane, zwłaszcza w naszym kraju). Oprócz stroju należy się jeszcze zaopatrzyć w stosowne akcesoria. Pierwszym z nich jest czepek (wykonany z lycry, silikonu lub poliestru), konieczny dla zachowania czystości – nikt bowiem nie chciałby pływać wśród włosów.

Ponadto ten element ekwipunku skutecznie ochroni nasze włosy przed szkodliwym działaniem chloru. Kolejne przydatne akcesoria to m.in. dopasowane do kształtu twarzy okulary pływackie (zabezpieczenie oczu przed chlorowaną wodą, która podrażnia), klapki (ochrona stóp przed grzybicą), bawełniany albo szybkoschnący ręcznik, a także szampon do włosów i grzebień. To wszystko włóżmy do torby. Jeśli wybieramy się na basen z dzieckiem, to wszelkie akcesoria i odpowiednią odzież ojciec i syn mogą spakować np. do wyjątkowo pojemnej torby dwukomorowej, tak aby rzeczy nie pomieszałyby się ze sobą.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − cztery =