Z jakimi wydatkami wiąże się posiadanie motoru?

Decydując się na zakup motoru musimy być świadomi tego, iż poza kosztem za samą maszynę, czekać na nas będzie parę dodatkowych wydatków. Pomijając już kwestie potencjalnych napraw, modyfikacji czy wymiany części, naszym obowiązkiem jest zakup ubezpieczenia OC. Należy je co rok odświeżać, a wysokość stawek różni się w zależności od doświadczenia samego kierowcy jak i rodzaju posiadanej maszyny. Jakie jeszcze wydatki poniesiemy?

Tego nie jesteśmy w stanie pominąć

Jednym z nieodłącznych wydatków związanych z posiadaniem motoru jest paliwo. To dzięki niemu możemy się przemieszczać, a z racji na to, iż benzyna do najtańszych nie należy, im więcej będziemy jeździć, tym więcej zapłacimy. Bez względu czy posiadamy motocykl szosowy, czy enduro lub crossa, koszty będą mniej więcej znajdować się na podobnym poziomie. Jeśli jeździmy bardziej profesjonalnie, angażujemy się w intensywniejsze wypady lub też bierzemy udział w zawodach, kolejnym mocno nadwyrężającym nasz portfel wydatkiem będzie naprawa i modyfikacja. Szczególnie części silnikowe (kup tutaj: https://www.czesci-moto.pl/k5,dla-motocykla-czesci-silnikowe.html) kosztować mogą nas sporo, lecz zawsze wybierajmy oryginalne produkty, które dadzą nam gwarancję działania oraz bezpieczeństwa podczas użytkowania maszyny.

Ostatnim filarem wydatkowym, z którym zmagać się muszą motocykliści są profesjonalne ubrania i akcesoria. Jest to również dział niezbędny, bowiem bez nich nie możemy udać się w trasę. Chronią nas przed zimnem, deszczem, wiatrem, oraz — przede wszystkim — zapewniają ochronę naszemu ciału przed jego uszkodzeniem. Dobra odzież na motocykle powinna być w pełni dopasowana do naszej sylwetki, lecz jednocześnie niekrępująca ruchów. Nie oszczędzajmy na niej, ale i nie przepłacajmy, kupując produkt jedynie dlatego, że jest to edycja limitowana lub sygnowana danym nazwiskiem.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 6 =